Bajka „Jaś i Małgosia” dla Babci i Dziadka od dzieci z Gr. V ,,Żabek” – 30.01.2019

Tak jak tradycja wskazuje w naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadka świętujemy niezwykle uroczyście. W tym dniu przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyrażają swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny . W każdym roku staramy się , aby  uroczystość ta miała charakter naprawdę podniosły a jej scenariusz wyglądał za każdym razem inaczej.

Nasza grupa postanowiła uświetnić ten dzień w nieco inny sposób. Specjalnie dla naszych gości przygotowaliśmy bajkę w formie teatralnej pt: „Jaś i Małgosia”. Przygotowanie teatrzyku wymagało od wszystkich dzieci wielkiego zaangażowania. Ponadto , na górnym holu – gdzie odbyła się nasza tegoroczna uroczystość,  przygotowano specjalnie scenografię , zadbano o stroje i różnorodne rekwizyty dla „małych” aktorów. Cierpliwie w trakcie prób  dostarczono dzieciom wielu ciekawych  doświadczeń i oczywiście pozytywnych wzmocnień.

Podczas spektaklu goście  z dumą patrzyli na wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić miłość i szacunek oraz podziękować swoim bliskim za cierpliwość, zrozumienie, opiekę i przede wszystkim za czas, który dziadkowie zawsze mają dla swoich wnuków.  Tak wię , podczas spotkania  „Żabki” miały okazję nie tylko udowodnić swoim dziadkom , jak są dla nich ważni, ale także zademonstrować swoje umiejętności aktorskie.
Dodatkowo dziadkowie podziwiali swoich wnuków podczas tańców : Samby i Tanga . Mali aktorzy swą wspaniałą grą aktorską zachwycili swoich bliskich wciągając ich w fabułę spektaklu. Publiczność nie żałowała pochwał dla małych wykonawców i nagrodziła ich gromkimi brawami. Piękne słowa uznania w kierunku dzieci skierowała także obecna na uroczystości Pani Dyrektor Edyta Skrzyniarz , która również złożyła życzenia naszym zebranym gościom z okazji ich święta. A na koniec uroczystości , swoim dziadkom  dzieci  wręczyły prezenty przygotowane w przedszkolu pod okiem swoich opiekunów.

Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców –  za co im dziękujemy.

Takie wspólne spotkania wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

Wszystkim przybyłym babciom i dziadkom serdecznie dziękujemy, życzymy dużo zdrowia i dalszego spełniania się w tej pięknej roli.

wychowawca grupy – Teresa Mynarczyk
fotorelacja : Justyna Leszczyńska (mama Filipka)

Close Menu