Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w grupie VI „PSZCZÓŁKI”- 8-10.03.2021

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z naszej grupy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Z kolei nasze małe damy w magiczny sposób przemieniły się w baśniowe królewny z koronami na głowach.Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, drobnych upominków – bukiecików z papieru własnoręcznie wykonanych przez chłopców.W tak miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Nie zabrakło również tańców przy znanych polskich przebojach i konkursów.

,,Dzień Kobiet! Dzień Kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj Święto dziewczynek…”

Z dziewczęcych twarzy uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi  dżentelmeni. Byli przemili, uczynni i sympatyczni. 😊 Wszystkie panie  i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,bukieciki i cudowną atmosferę. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania podarkami swoich najbliższych.

W tym dniu szczególnym – marca dziesiątego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

10 MARCA dziewczynki nie zapomniały o święcie swoich kolegów. W tym dniu obchodzony jest DZIEŃ MĘŻCZYZN. Mimo, że “męskie” święta nie są tak popularne jak “kobiece”, to niemniej jednak stanowią doskonałą okazję do złożenia życzeń, czy wręczenia drobnego upominku, którym dziewczęta obdarowały swoich rówieśników z grupy.Kolorowe krawaty wykonane przez dziewczynki z dumą i zadowoleniem zostały przyjęte przez naszych chłopców. W ciągu dnia nie zabrakło życzeń, słodyczy oraz odśpiewania „100 lat”. Atrakcje, jakie spotkały dzieci w tym wyjątkowym dniu to: tańce z balonami, a także różnego rodzaju zabawy integracyjne, między innymi zabawy z chustą KLANZA.

Uśmiechnięte buzie przedszkolaków świadczyły o miło spędzonym czasie. Te święta to dni, o których każdy z nas powinien pamiętać, gdyż to właśnie pamięć o ważnych datach kultywuje tradycje oraz stanowi trzon wartości kulturowych w społeczeństwie. Poprzez tego typy zajęcia edukacyjne w przedszkolu dzieci od najmłodszych lat przywiązują uwagę i uczą się szacunku wobec najbliższych, jak i wszystkich osób w swoim otoczeniu. Miejmy nadzieję, że te dwa szczególne marcowe dni pełne radości i ciepła zapadną w pamięć naszych najmłodszych, aby w przyszłych latach mieć możliwość zorganizowania równie urokliwych uroczystości.

Edyta Czarnota

 

Close Menu