Dzień Kobiet w grupie IX „Koniczynek” – 08.03.2022 r.

Każda mama jest kobietą,
jest nią też w przedszkolu pani,
więc od rana uśmiechnięci
dziś życzenia im składamy”

8 marca to święto wszystkich kobiet, tych dużych i tych małych. Tradycją stało się, że w przedszkolu hucznie obchodzimy ten dzień. To doskonały czas aby zachęcać dzieci do okazywania szacunku wszystkim kobietom z najbliższego otoczenia, ukazać rolę i znaczenie kobiet we współczesnym świecie a także by dostarczyć dzieciom okazję do świętowania i wesołej zabawy.

W grupie „Koniczynek” od samego rana panował podniosły nastrój. Dziewczynki, odświętnie ubrane, z niecierpliwością czekały na ten dzień. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby to spotkanie uczynić wyjątkowo miłym. Na początku każdy chłopiec poprosił do tańca swoją koleżankę i wszyscy tańczyli do utworu „Cześć, jak się masz” duetu Sobel &Sanah. Następnie przeprowadzony był konkurs „Czyj ten pantofelek?”, w trakcie którego dziewczynki zamieniały się w Kopciuszka, a zadaniem chłopca było dopasowanie odpowiedniego bucika. Kolejnym zadaniem było rozpoznanie koleżanki z zasłoniętymi oczami poprzez zmysł dotyku, co okazało się być dla niektórych bardzo trudnym wyzwaniem. Przy okazji tego święta, przedstawiono wychowankom sylwetki sławnych kobiet, takich jak Maria Skłodowska- Curie, księżna Diana, Coco Chanel czy Matka Teresa.

Na koniec tradycyjnie chłopcy zaśpiewali sto lat, złożyli życzenia i wręczyli piękne róże swoim koleżankom. Jakież było zaskoczenie chłopców kiedy dziewczynki z lizakami w rękach i życzeniami przekazały kolegom słodką niespodziankę z okazji Dnia Mężczyzny, który przypada na 10 marca.

Na koniec emocjonującego dnia, nie obyło się bez słodkiego poczęstunku przy pysznych muffinach i innych słodyczach.

Ten dzień z pewnością dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń, był okazją do okazywania sobie życzliwości, serdeczności i do zgodnego podejmowania decyzji dotyczących wspólnych zabaw.

E. Mosur

Close Menu