Grupa I Misie na wystawie artysty z naszego miasta Bukowna Pana Leszka Krzemienia zorganizowanego w MOK w Bukownie – 20.04.2022 r.

W dniu 20.04.2022 grupa I Misie wybrała się do MOK w Bukownie na wystawę rzeźb, rysunków i obrazów artysty z naszego miasta Bukowna pana Leszka Krzemienia. Mieliśmy możliwość posłuchać opowiadań samego artysty na temat jego dzieł oraz w jaki sposób rozwijał swoją pasję latami. Pokazał również przedszkolakom jak powstaje rzeźba z drewna, czym się różni rysunek od obrazu namalowanego farbami.

Dzieciom najbardziej podobały się zwierzęta z drewna. Dzięki przyzwoleniu Pana Leszka dzieci oglądając rzeźby oceniały ciężkość, wielkość, strukturę danej figury. Najbardziej zachwyciły je konie, pingwin, kogut i piłkarz.

Dzięki takim wystawom już od najmłodszych lat przedszkolaki poznają pojęcia: rzeźba, malarstwo, obraz oraz uczą się wrażliwości estetycznej na piękno dzieł sztuki.

Cała grupa Misiów wraz z opiekunami pragną podziękować artyście za poświęcony czas i chęć podzielenia się z innymi swoją pasją i zainteresowaniami, oraz MOK za wspaniale zorganizowaną wystawę tych wyjątkowych dzieł.

Dorota Skubis

Close Menu