Komunikat dla Rodziców

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  (Dz.U. 2020, poz. 493 ze zm.) prowadzimy kształcenie na odległość, które obowiązuje od 25 marca 2020 r. do 24 maja 2020 r.

Nauczyciele naszego przedszkola chętnie odpowiedzą na nurtujące Państwa i dzieci pytania poprzez przyjęte kontakty oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej na podane adresy e-mail rodziców będą wysyłać materiały edukacyjne dla dzieci poszczególnych grup do realizacji w domu. Prosimy o odczytywanie przekazywanych informacji. Równocześnie zachęcamy rodziców i dzieci do korzystania z udostępnionych na stronie internetowej przedszkola  http://mpbukowno.pl/propozycje-aktywnosci-rodzicow-z-dziecmi-w-domu/ materiałów do różnorodnych zabaw i możliwych formach ich realizacji przez dzieci w domu.

W trudnym czasie epidemii bardzo proszę o zachowanie spokoju, wyrozumiałości i dystansu. Troszczymy się o Wasze dzieci, jak i o Was drodzy Rodzice. Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań na sytuacje problemowe. Dzieci w przedszkolu „uczą się” świata poprzez zabawę.

„Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa (…).”
Zachęcajmy zatem dzieci do różnorodnych zabaw konstrukcyjnych, tematycznych, muzycznych, plastycznych, ruchowych oraz do czynności samoobsługowych, higienicznych, porządkowych; pielęgnujmy zabiegi kulturalne.

Życzę wszystkim zdrowia i wytrwałości.

Zapraszam do kontaktu e-mailowego: dyrektor@mpbukowno.pl

Dyrektor przedszkola
Edyta Skrzyniarz

Close Menu