Natalia Hazy laureatką XX Bolesławskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w CK im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu – 13.12.2019

Dnia 13 grudnia 2019 r. w Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu podczas II Wigilii Dla Mieszkańców Gminy Bolesław odbył się koncert laureatów i wręczenie nagród uczestnikom XX  Bolesławskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

Konkurs kolęd i pastorałek stał się już tradycją i każdego roku w okresie przedświątecznym gromadzi w murach CK w Bolesławiu wielu solistów, którzy pragną popisać się swoimi umiejętnościami wokalno-muzycznymi. Celem Konkursu jest promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, kultywowanie świątecznych tradycji, promowanie młodych talentów oraz wytworzenie nastroju oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W tym roku przesłuchania solistów odbyły się 11 grudnia, ogółem do konkursu przystąpiło aż dziewięćdziesięciu solistów w pięciu kategoriach wiekowych.  Jak co roku podczas eliminacji konkursowych panowała miła, nastrojowa i przedświąteczna atmosfera.

Jury konkursu w składzie: pani profesor Halina Skubis – Kalemba – Wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, Pani Monika Korpusik z Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz ksiądz proboszcz Bartosz Norman oceniło solistów i wydało werdykt, biorąc pod uwagę następujące kryteria: muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru, interpretację sceniczną i ogólny wizerunek artystyczny. Nasze przedszkole reprezentowały trzy solistki – Natalia Hazy z grupy ,,Skrzatów” przygotowana przez wychowawczynię  Panią Ewę Półtorak, Zuzia Pytel z grupy ,,Misiów” przygotowana przez wychowawczynię Panią Dorotę Skubis i Ola Mól z grupy ,,Koniczynek” przygotowana przez mamę Panią Agnieszkę Mól. Dziewczynki wystąpiły w kategorii wiekowej I dzieci do lat 6, wszystkie trzy zaprezentowały się bardzo ładnie i odważnie. I tak: Natalia zaśpiewała pastorałkę ,,Aniołek najładniejszy, Ola pastorałkę ,,Trzej wędrowcy” a Zuzia ,,Pastorałkę od serca do ucha”. Werdyktem Jury spośród ogółu solistów  I kategorii laureatką III miejsca XX Bolesławskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek została Natalia Hazy z grupy IX ,,Skrzaty”. Gratulujemy sukcesu!!! Oli i Zuzi również należą się słowa uznania za piękny występ oraz dumne prezentowanie i promowanie naszego przedszkola w lokalnym środowisku. Dziewczynki bardzo Wam dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Półtorak

Close Menu