Obchody Dnia Dziecka w przedszkolu – 1 czerwca 2021

1 czerwca to jedyny taki dzień w roku, kiedy swoje święto obchodzą wszystkie dzieci. Jest wyjątkowym, najradośniejszym dniem, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu już od rana trwały gorące przygotowania na tę okazję. Panowała atmosfera radości i ekscytacji. Każdy przedszkolak z niecierpliwością oczekiwał niespodzianek przygotowanych przez nauczycieli. Także pogoda tego dnia była dla nas łaskawa, dlatego wiele grup zdecydowało się na obchody święta w plenerze.

Grupa I ,,Gwiazdeczki”
W grupie I ,,Gwiazdeczki” od samego rana trwały przygotowania do obchodów Dnia Dziecka. Przedszkolaki z pomocą pań dekorowały swoją salę balonami i serpentynami. ,,Gwiazdeczki” uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych wg M.Z. Tomaszewskiej, m.in.: ,,Regtime tibidibi”, ,,Chuchuua” oraz dyskotece. Bawiły się z chustą animacyjną KLANZA i balonami, nie zabrakło również baniek mydlanych. Największą atrakcją dla dzieci było malowanie farbami na folii spożywczej – ile przy tym było śmiechu i plam na ubrankach 🙂 Odbyła się również sesja zdjęciowa, do której dzieci pozowały jak prawdziwe ,,Gwiazdy”. Przedszkolaki z wielkim apetytem zjadły słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, a na zakończenie dnia pełnego atrakcji ,,Gwiazdeczki” otrzymały odznaki, dyplomy oraz balony.

Fotogaleria

Grupa II ,,Skrzaty”
Dzień Dziecka w grupie II ,,Skrzatów” przebiegł bardzo miło i radośnie. Od rana panował odświętny nastrój, pełen oczekiwania ze strony dzieci na to co się ma wkrótce wydarzyć. Jak przystało na tak ważne święto jakim jest MDD, jego obchody w ,,Skrzacikowie” obfitowały w  wiele atrakcji i niespodzianek. Uroczystość rozpoczęła dyskoteka przy ulubionych przez maluszki muzycznych ,,kawałkach”, wspólne tańce, pląsy i wygibasy wprowadziły ożywienie i radość, zintegrowały grupę do wspólnej zabawy. Po dyskotece Skrzaty odwiedził Pan Andrzej ze swoimi puchatymi podopiecznymi – maleńkimi kilkutygodniowymi króliczkami. Dzieci były tak zafascynowane małymi zwierzątkami i opowiadaniem hodowcy o nich, że zapomniały o kolejnych niespodziankach, które na nie czekały. Zaznaczyć przy tym należy, że każdy króliczek zyskał nowe wymyślone przez dzieci imię, niezależnie od tego jakie już otrzymał od swojego opiekuna. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie wspólne z Panem Andrzejem i króliczkami pamiątkowe zdjęcie. Kolejną niespodzianką był wspaniały słodki poczęstunek, w tym pyszne lody, który został zorganizowany przy współpracy z grupową Radą Rodziców. Następną niespodzianką były upominki, każdy ,,Skrzacik” otrzymał swój zestaw, na który składały się: mini pieczątka, odblask, magnes ,,uśmiechnięta buźka”, drewniana sylweta do malowania farbami, kolorowanka i samodzielnie losowany przez dziecko obrazek ,,Wydrapywanki” z rysikiem. Wszystkie drobiazgi sprawiły dzieciom ogromną radości, zewsząd było słychać głosy zachwytu i podniecenia. Ale to nie był koniec niespodzianek, Pani Małgosia sprawiła dzieciom kolejną…. Jako grupa otrzymaliśmy rekwizyty do tańca i rytmiki w postaci wstążek na patyku. ,,Skrzaty” wypróbowały nowy przybór, bawiąc się wesoło przy muzyce z  jego wykorzystaniem, super frajda i nowe doświadczenie muzyczno-taneczne. Tak o to przebiegł Dzień Dziecka u ,,Skrzacików”, po rumieńcach na buziach, okrzykach radości i wszechobecnym śmiechu można ocenić, że święto było udane, sprawiło wiele radości i spełniło oczekiwania dzieci.

Fotogaleria

Grupa III, „Serduszka”
W tym szczególnym dniu, dzieci przyszły do przedszkola wyjątkowo pięknie ubrane. Przedszkolaki otrzymały naklejki – Klubu Dobrej Zabawy oraz świecącą bransoletkę. Każde dziecko miało w tym dniu jakiś gadżet, z którym wiąże je szczególna historia. Przedstawiliśmy sobie te historie – przełamywaliśmy tremę, uczyliśmy się opowiadać, poszerzaliśmy słownictwo. Adaś miał ze sobą melonik w kolorowe kółeczka i ogromniastą barwną muchę. Jak nam powiedział – gadżety te zapewniają mu dobrą zabawę.  Bożenka miała ze sobą bransoletkę z maleńkim pająkiem. Dziewczynka nam opowiedziała, że gdy mama się na nią skarży, ta bransoletka ją uspokaja.  Milan miał na butach specjalne zielone nakładki, które wyglądały jak nogi dinozaura, bo jak nam powiedział chłopczyk – chciał się poczuć troszkę jak dinozaur.  Iga miała ze sobą skrzydełka motylka, koronę i różdżkę, bo jak stwierdziła – chciałaby umieć czarować. Do „Serduszkowa” przybyła zaś wróżka „Natura”. Miała różdżkę wydającą magiczne dźwięki. Dzieci obiecały być grzeczne, aby mogły zadziałać jej zaklęcia. Było więc troszkę czarów: abrakadabra, fokus pokus…. I w sali pojawiły się cztery malutkie króliczki – prawdziwa pozytywna energia dla wszystkich miłośników zwierzątek i ludzi kochających naturę. Serduszka wysłuchały pogadanki wygłoszonej przez hodowcę króliczków na temat życia, hodowli i odżywiania króliczków i miały możliwość doświadczenia ich mięciutkiego dotyku. Później było troszkę dyskotekowego szaleństwa, był słodki poczęstunek przygotowany przez grupową Radę Rodziców. Na koniec każde dziecko miało możliwość samodzielnego wykonania swojej magicznej różdżki, by ten dzień do końca pozostał magiczny i pełen niespodzianek. Za udział w grupowym Dniu Dziecka, każde „Serduszko” otrzymało pamiątkowy dyplom.

Fotogaleria

Grupa IV ,,Kwiatuszki”
Dzieci wchodząc do swojej grupy od razu zauważyły kolorowe balony oraz napis: „Dzień Dziecka”. Nasza grupa spędziła ten dzień na wesołej zabawie. Pierwszą z nich było przeciąganie liny: Pani Beata kontra wszystkie dzieci! Kto wygrał? Można się tylko domyślić. Następnie dzieci podzielone na 3 grupy celowały woreczkami do obręczy.  Chłopcy grali w piłkę nożną, ale i dziewczynki próbowały swoich sił. Następnie były zawody w rzucaniu piłeczek oraz krążków do kosza. Zrobiliśmy sobie też przerwę na słodki poczęstunek, aby znów się bawić. Tym razem wychowawczyni zaproponowała dzieciom zabawy z kolorową chustą animacyjną. Po powrocie do przedszkola dzieci wykonały order z napisem „Super dziecko”. Myślę, że ten dzień pełen niespodzianek podobał się dzieciom i zapamiętają go na długo.

Fotogaleria

Grupa V ,,Biedronki”
Dzień Dziecka w grupie V ,,Biedronki” wywołał wiele uśmiechu na twarzach dzieci. Sala była udekorowana balonami w kształcie serc, które w późniejszym czasie posłużyły nie tylko do zabawy ale i tańca. Dużo radości wywołał specjalnie przygotowany tort, który był bardzo nietypowy. Znajdowały się w nim soczki do picia, cukierki oraz gumy. Po słodkim poczęstunku przyszedł czas na zabawy muzyczno- ruchowe m.in do piosenek pt.: ,,Aram sam sam”, ,,Mam te moc” oraz ,,Fajniaki”. ,,Biedroneczki” bardzo chętnie bawiły się z chustą animacyjną Klanza oraz piłkami. Kolejną atrakcją był pokaz baniek mydlanych, każde dziecko próbowało zrobić jak największą bańkę. Ważnym elementem w tym dniu była sesja zdjęciowa. Pozowania do zdjęć nie było końca.  Na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci kolorowały kolorowanki przedstawiające dzieci i balony oraz otrzymały odznakę “Wesołego przedszkolaka”. To był dzień pełen wrażeń i radości.

Fotogaleria

Grupa VI „Pszczółki”
Dzieci z grupy VI „Pszczółki” pragną podzielić się wrażeniami z Dnia Dziecka, który odbył się dnia 01.06.2021 r. Zadbaliśmy o to, aby ten dzień różnił się od zwykłego dnia. Nasze święto przywitało roześmiane słońce, które pozwoliło nam odbyć aktywną wycieczkę po Bukownie. Na początku wybraliśmy się na lody „U Karolczyka”. Po przyjściu na miejsce, każdy z nas mógł wybrać swój ulubiony smak lodów. Kolejnym punktem wycieczki był spacer nad rzekę Sztołę, gdzie czas upływał nam radośnie na beztroskim pikniku i hasaniu na łonie natury. W lasku nad rzeczką korzystaliśmy z przeróżnych dostępnych sprzętów sportowych, które pochłaniały naszą niespożytą energię. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Obelisk ku Czci Żołnierza Polskiego oraz pobawiliśmy się razem przy fontannie. Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się do przedszkola. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia odbyła się dyskoteka wraz ze słodkim poczęstunkiem. W ten oto sposób, pełni wrażeń i radosnych przeżyć obchodziliśmy nasze święto.

Fotogaleria

Grupa VII „Koniczynki”
Przedszkolaki z grupy VII wybrały się nad rzekę Sztołę na piknik pod „chmurką”. Z bogatym ekwipunkiem zawierającym chrupki, soczki, owoce i nieco słodyczy wyruszyły nad rzekę. W trakcie spaceru dzieci miały możliwość podziwiania pięknych zakątków otaczających Sztołę. Po dotarciu na miejsce na przedszkolaki czekał piknik na trawie, aby zregenerować siły po długim spacerze. Oczywiście nie mogło tez zabraknąć zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci bawiły się w berka, chowanego, zbijaka. Chłopcy na boisku wykonanym z patyków grali także w piłkę nożną. „Koniczynki” szczęśliwe wróciły do przedszkola.

Fotogaleria

Grupa VIII „Misie”
Dzień Dziecka w grupie VIII ,,Misie” upłynął na wesoło i sportowo. Piękna pogoda sprawiła, że czerwcowe przedpołudnie spędziliśmy na Orliku w Bukownie. Wariacji nie było końca: biegaliśmy, skakaliśmy, rywalizowaliśmy między sobą w różnych konkurencjach sportowych.Rozegraliśmy również ciekawy mecz w piłkę nożną. Dziękujemy p. Jurkowi pracownikowi MOSiR w Bukownie za przygotowanie ciekawych konkurencji dla naszych przedszkolaków. Na powrocie odwiedziliśmy lodziarnię „Karolczyk”, która w ramach sponsoringu z okazji Dnia Dziecka w połowie pokryła koszt lodów, za co bardzo dziękujemy. Lody przedszkolakom bardzo smakowały  i sprawiły dużo radości, której nie brakowało nam do końca dnia.

Fotogaleria

Grupa IX „Witaminki”
,,Witaminki”, jak to przystało na ,,ambasadorów ” zdrowego trybu życia Dzień Dziecka spędziły na Orliku MOSiR w Bukownie. Na sportowo, aktywnie i bardzo zdrowo. Konkurencji było wiele. Był i tor przeszkód i slalom, biegi na czas, hokej na trawie i oczywiście nasz grupowy mecz w piłkę nożną, dziewczynki kontra chłopcy. Oczywiście przewaga liczebna chłopców, a dziewczynki wspaniałe walczyły, więc trzeba orzec, iż był remis. A po wysiłku sportowym przyszedł czas na orzeźwiające lody od zaprzyjaźnionej Lodziarni ,,Karolczyk”. Było sportowo , zdrowo i bardzo zabawowo. Wszystkiego najlepszego, drogie Witaminki!

Fotogaleria

Grupa X ,,Żabki”
Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają nasze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on wyjątkowy i długo wspominany. Dlatego zorganizowaliśmy wspaniałą wycieczkę nad rzekę Sztołę – miejsce przyrodniczo niebywale urokliwe. Sama wyprawa i forma spędzenia czasu wzbudziła u dzieci wiele pozytywnych emocji. Piknik na trawie , wspinaczka po „piaszczystych wzniesieniach”, gra w piłkę, swobodne hasanie i to wszystko w otoczeniu natury i aury słonecznej pogody. A po powrocie do przedszkola jak na świętowanie przystało, wznieśliśmy uroczysty toast. Było naprawdę Super!!!

Fotogaleria

Close Menu