Obchody „Dnia Wody” w Grupie II „Koniczynek” – 22.03.2019

W dniu 22 marca 2019 r. „Koniczynki” obchodziły Dzień Wody. Woda to najcenniejszy skarb na naszej planecie i bez wody nie byłoby życia. Potrzebna zarówno ludziom jak i roślinom i zwierzętom. Dlatego celem pojętych działań wychowawczo- dydaktycznych było przede wszystkim zwrócenie uwagi dzieci na konieczność oszczędzania wody oraz uzmysłowienie jej znaczenia dla wszystkich organizmów żywych. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Już wiedzą, że woda nie ma zapachu, smaku i koloru. Jest cieczą ale może też być ciałem stałym, dotykały kostek lodu, które były zimne i śliskie i bardzo szybko rozpuszczały się pod wpływem ciepła naszego ciała i otoczenia. Obserwowały też, które przedmioty pływają, a które toną w wodzie. W trakcie zabawy zręcznościowej dzieci miały za zadanie przenieść kostkę lodu na łyżce tak aby kostka nie spadła.

Tworzyły „wesołe bąbelki” w szklance z wodą dmuchając przy użyciu słomek. Następnie była chwila relaksu, podczas której dzieci leżąc z zamkniętymi oczami na dywanie słuchały tekstu relaksacyjnego na tle bardzo spokojnej i delikatnej muzyki. Ostatnim zadaniem, które „Koniczynki” wykonały to praca plastyczna zainspirowana tematem wody. Przedszkolaki przy użyciu swoich paluszków i niebieskiej farby tworzyły krople wody.

Święto Wody było wspaniałym i radosnym dniem, który obfitował w szereg atrakcji i wydarzeń. Uświadomiono dzieciom, jak ważną rolę w naszym życiu pełni woda. Mam nadzieję, że Dzień Wody wpisze się na stałe w kalendarz przedszkolnych świąt.

E. Mosur

Close Menu