Obchody Światowego Dnia Pszczół w gr. VI „Pszczółki” – 20.05.2021

„Jeśli wyginą pszczoły, wówczas rodzajowi ludzkiemu zostaną już tylko cztery lata” – Albert Einstein

Co roku 20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ. W ten sposób nasza ludzkość chce podkreślić znaczenie pszczół w naszym życiu i środowisku, a także zwrócić uwagę na ich wkład w pozyskiwaniu żywności oraz lekarstw. Z kolei przez zapylanie kwiatów, nasza planeta od razu nabiera pięknych barw, które tworzą niezwykły nastrój otoczenia, w którym żyjemy. Warto również wspomnieć o tym, że skala produkcji upraw jest znacznie powiązana z naszymi małymi przyjaciółmi. To właśnie dzięki ich pracowitości możemy cieszyć się smakami przeróżnych owoców i warzyw. Istotnym faktem jest również aktualna sytuacja tych owadów, mianowicie pszczoły współcześnie zagrożone są wyginięciem. Dlatego też naszym głównym celem jest zapewnienie im odpowiednich warunków do dalszego rozwoju i życia na ziemi. Ten szczególny dzień stanowi także pewną refleksję, w jaki sposób każdy z nas może przyczynić się do pomocy i oddania szacunku tym malutkim istotkom.

20 maja w naszej grupie Światowy Dzień Pszczół obchodzony jest ze szczególnym uwzględnieniem gdyż, jak dobrze z dumą nosimy ich nazwę. W związku z tym wszyscy wcieliliśmy się w postać pszczółek. Poprzez zabawy, gry, tańce oraz konkursy mieliśmy okazję zapomnieć o rzeczywistości i przenieść się w świat naszych przyjaciół. Podczas wspólnych obchodów w sali gimnastycznej odbyły się różne konkursy, które poza zdrową rywalizacją, nauczyły nas jednej bardzo ważnej cechy: współpracy. Współpraca wśród pszczół jest kluczowa, niemniej jednak dla dzieci stanowi ona trzon zrozumienia i poszerzenia relacji koleżeńskich w pracy zespołowej. Na sam koniec święta, dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiająca życie pszczół. Ta prezentacja podsumowała cały cykl zajęć, dzięki czemu mogliśmy usystematyzować naszą wiedzę. Zwieńczeniem  dzisiejszej przygody była karta pracy, które zawierała zadania dotyczące tematyki naszego święta.

Ten dzień z całą pewnością dla „naszych pracowitych pszczółek” przyniósł wiele atrakcji i radości. Oprócz tego wspólnie mogliśmy wyciągnąć bardzo ważny wniosek, iż pszczoły faktycznie są niezbędne dla naszego życia oraz przyrody.

Edyta Czarnota

Filmik – udział gr. VI w zabawie muzyczno-ruchowej ,,Pszczoły”

FOTOGALERIA

Close Menu