Paulinka Pluta z Grupy VII ,,Skrzatów” Laureatką XIX Bolesławskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez Centrum Kultury im. M. Płonowskiej w Bolesławiu – 12.12.2018

W dniu 12.12.2018 r. w Centrum Kultury im. M. Płonowskiej w Bolesławiu odbyły się przesłuchania solistów w ramach XIX Bolesławskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Konkurs adresowany był do wszystkich chętnych lubiących śpiewać i muzykować. Organizator przewidział pięć kategorii wiekowych, a każdy jego uczestnik miał za zadanie zaprezentować jedną, dowolnie wybraną kolędę lub pastorałkę.

Jury w składzie: Ksiądz Bartosz Norman, Pan Tadeusz Kańczuga i Pan Janusz Cyzio oceniło prezentacje małych solistów biorąc pod uwagę następujące kryteria: muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru, interpretacje i ogólny wyraz artystyczny. Przesłuchania odbyły się w odpowiedniej ku temu scenerii. Tworzyły ją różnorodne, piękne i kolorowe choinki będące wytworami uczestników drugiego świątecznego konkursu pod hasłem ,,Choinka” zorganizowanego przez MOK w Bolesławiu.

Do eliminacji konkursowych w kategorii I dzieci do 6 lat, przystąpiło łącznie ponad 20 dzieci, w tym czworo dzieci z naszego przedszkola z grupy VII Skrzatów. I tak: Paulinka Pluta zaprezentowała pastorałkę pt. ,,Dzień jeden w roku”, Zuzia Borkiewicz góralską pastorałkę pt. ,,Pastorałka od serca do ucha”, Natalka Hazy zaśpiewała pastorałkę pt. ,,Wigilia”, a Wojtuś Olszak przy akompaniamencie granym na instrumencie przez tatę zaprezentował kolędę pt.,,Wśród nocnej ciszy”. Cała czwórka przygotowane utwory zaprezentowała najlepiej jak potrafiła i jestem z nich bardzo dumna. Szczególne wyrazy uznania należą się dla Paulinki Pluty, która pastorałką pt.,,Dzień jeden w roku” podczas XIX Bolesławskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek wyśpiewała I miejsce. Jej sukces to kolejny powód do radości i dumy. Paulinko – Gratuluję!

Koncert laureatów i wręczenie nagród odbędzie się podczas  I Wigilii Dla Mieszkańców Gminy Bolesław w sobotę 15.12.2018r.  w parku przy Centrum Kultury w Bolesławiu.

Ewa Półtorak

Dodaj komentarz

Close Menu