„Poznajemy zawód bibliotekarza”- wycieczka „Koniczynek” do biblioteki – 13.11.2019

Jedną ze sprawdzonych form rozwijania u dzieci zainteresowania książką i czytaniem jest organizowanie wycieczek do biblioteki. „Koniczynki” z grupy IV miały zaszczyt gościć już kolejny raz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bukownie na lekcji bibliotecznej pt. „Poznajemy zawód bibliotekarza”. Spotkanie w dniu 13.11.2019 r. w bibliotece miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.

Wizyta dzieci w wypożyczalni rozpoczęła się od zapoznania przedszkolaków z zasadami zachowania się w bibliotece na podstawie wysłuchania fragmentów książki „Dobre maniery”. Następnie przedszkolaki dowiedziały się co zrobić, żeby zostać czytelnikiem, jak wypożycza się książki oraz jak należy o nie dbać. Dzieci  miały okazję przekonać się „co to jest biblioteka”- zobaczyły czytelnię internetową, wypożyczalnię dla dorosłych, czytelnię oraz magazyn książek. Okazuje się że w bibliotece odbywają się ciekawe spotkania  jak np. zabawy językowe, zabawy z językiem angielskim, Klub Motyli Książkowych i wiele innych. Na koniec spotkania dzieci wysłuchały fragmentów książki „Basia i biblioteka” oraz wykonały rysunki na temat „Co to jest biblioteka?” Wypożyczyliśmy pięć  książek z serii „Tupcio Chrupcio”- ulubionych pozycji do czytania i słuchania w grupie „Koniczynek”. Czytelnictwo bowiem rozwija wyobraźnię, słownictwo, poszerza wiedzę ogólną oraz uczy nieagresywnych sposobów rozwiązywania problemów i konfliktów.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, z prezentem w postaci zakładki do książki i z obietnicą, że tu jeszcze wróci.

Ewelina Mosur

Close Menu