Udział delegacji naszego przedszkola w obchodach NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI – 11.11.2019

„Jedenastego listopada
uczcić święto nam wypada
Polska znów stworzyła jedność,
odzyskała niepodległość” /A. Pokój/

11 LISTOPADA – Narodowe Święto Niepodległości – obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję.
Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Tradycją naszego przedszkola od wielu lat jest udział delegacji w uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście. W Bukownie tegoroczne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli. Po Eucharystii, tradycyjnie przemaszerowano pod obelisk ku czci Żołnierza Polskiego. Całość przemarszu uhonorowana przez Orkiestrę z ZGH ,,Bolesław” w Bukownie, razem z  pocztami sztandarowymi, władzami miasta, delegacjami miejskich instytucji oraz mieszkańcami przeszła ul. 1 Maja.

Pod obeliskiem uroczystość rozpoczęto od odśpiewaniu hymnu narodowego, następnie kolejno oficjalne delegacje złożyły kwiaty. Część artystyczną rozpoczęli uczniowie SP nr 1 , dzięki którym usłyszeliśmy pieśni, które nadały odpowiedni charakter i powagę tej uroczystości.

Nasza delegacja w osobach –  Pani Dyrektor Edyty Skrzyniarz, nauczycielki Teresy Mynarczyk, przedszkolaków Julii Piechy, Ali Tomczyk, Jasia Maderskiego i ich rodziców dumnie reprezentowała nasze przedszkole. Przedszkolaki – Julia i Jaś  w towarzystwie Pana Burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego dumnie zaprezentowały wiersze patriotyczne pt.: „Jedenasty listopada” L. Wiszniewskiego oraz „11 listopada” M. Brykczyńskiego, a Ala wystąpiła w piosence pt.: ,,Wielkie Święto”.

Udział w uroczystości – Święcie Niepodległości to wspaniała lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, naszych przedszkolaków.

Teresa Mynarczyk

Close Menu