Udział grupy VII ,,Skrzatów” i grupy VIII ,,Rybek” w VIII Wigilii Dla Mieszkańców – 21.12.2018

W dniu 21.12.2018 r. dzieci z Miejskiego Przedszkola w Bukownie z grupy VII ,,Skrzatów” i z grupy VIII ,,Rybek” miały zaszczyt uczestniczyć w Wigilii Dla Mieszkańców organizowanej przez MOK w Bukownie po raz ósmy w tym roku. Uroczysta Wigilia zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników, a to za sprawą coraz atrakcyjniejszego programu. Mieszkańcy, którzy przybyli w tym roku na  Wigilię mogli podziwiać występy artystyczne dzieci i lokalnych zespołów, obserwować żywą szopkę i taniec ognia, zakupić pamiątki na kiermaszu rękodzieła, uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu i degustować wigilijne potrawy.

Jednym z punktów programu Wigilii był występ dzieci z Miejskiego Przedszkola w Bukownie. Po uroczystym powitaniu przez Panią Dyrektor MOK , w bardzo ciepłej i nastrojowej atmosferze, przedszkolaki zaprezentowały swój świąteczny program artystyczny, na który złożyły się pastorałka pt.,,Złota gwiazdka”, wiersz Tadeusza Kubiaka pt.,,Wieczór wigilijny” i pastorałka zespołu Rokiczanki pt.,,Pastorałka od serca do ucha”. Występ ,,Skrzatów” i ,,Rybek” zakończyła prezentacja pastorałki przygotowanej przez Zuzię Borkiewicz – laureatkę Konkursu Mikołajkowego ,,Co nam w duszy gra”. Zuzia zaśpiewała piękną, staropolską pastorałkę ,,Przyjdź do mnie mały Jezusiku”.

Dla naszych przedszkolaków, jak również ich rodziców, udział i występ podczas VIII Wigilii Dla Mieszkańców był ważnym, wzruszającym wydarzeniem i z pewnością pozostanie na długo pamięci.

Wych. Grupy ,,Skrzatów” i Grupy ,,Rybek” – Ewa Półtorak i Patrycja Krężel

Close Menu