Uroczystość z okazji DNIA CHŁOPAKA w grupie ,,Skrzatów” 30 września 2021r.

Dzień chłopaka to jedno z ważniejszych świąt wpisanych na stałe w kalendarium uroczystości przedszkolnych. Święto wywodzi się bezpośrednio od Dnia Mężczyzny, który w naszym kraju przypada wiosną. W Polsce przyjęło się świętować Dzień Chłopaka 30 września. Tego dnia w przedszkolach i szkołach przygotowuje się uroczystości, zabawy, upominki i sprawia niespodzianki, których adresatami są chłopcy.
Dzień Chłopaka w przedszkolu to wspaniała okazja do dobrej zabawy, ale nie tylko. To świetny moment budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami i odkrywania swoich możliwości. Planując uroczystość warto mieć na uwadze względy wychowawcze i edukacyjne, każda bowiem sytuacja w przedszkolu stwarza okazję do realizacji wymagań określonych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Wśród głównych celów organizowanych w tym dniu zajęć i zabaw, uwzględnić można: aktywizowanie w różnych sferach rozwoju poprzez czynne włączanie się do zabawy, rozwijanie indywidualnych predyspozycji dzieci, przyswajanie zasad życia społecznego, integrowanie grupy oraz wspieranie rozwoju komunikacji pomiędzy dziećmi.
W grupie ,,Skrzatów” Dzień Chłopaka był bardzo oczekiwany, zarówno przez chłopców jak i dziewczynki.  Przygotowania do obchodów święta sprawiły, że od kilku dni wśród dzieci panowała podniosła, pełna poruszenia i tajemniczości atmosfera. Nadszedł wreszcie czwartek, a wraz z nim uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Nie sposób wyrazić słowami radość jaką sprawiły ,,Skrzatom” przygotowane atrakcje, wśród których wymienić należy: zabawy o charakterze zręcznościowym ,,Piłkarski mistrz”, ,,Mister celnego rzutu” I ,,Najbardziej rozskakany mister”, taniec w parach z balonem, konkursy ,,Mister najszybszego liczenia” i ,,Mistrz samochodowej kierownicy”, zabawy integracyjne z chustą KLANZA ,,Kolorowe domy”, ,,Kto szybciej dobiegnie, doskoczy, dopełza do domu” i ,,Karuzela kolorów”. Punktem kulminacyjnym uroczystości były upominki i życzenia od dziewczynek. Chłopcy otrzymali piłki i kart do gry, tę część uroczystości wypełniły jeszcze wspólne tańce i pląsy przy muzyce. Święto zakończył słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia.
Dzień Chłopka w grupie ,,Skrzatów” przebiegł w bardzo przyjaznej i radosnej atmosferze, mamy nadzieję, że oczekiwania dzieci zostały spełnione. Bardzo dziękujemy grupowej Radzie Rodziców za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Ewa Półtorak
Patrycja Trzcionkowska

Close Menu