Grupowe uroczystości przedszkolne z okazji Dnia Mamy i Taty w bieżącym roku szkolnym zdalnie – 26.05.2021

Na kartce 26 maja w kalendarzu widnieje Dzień Matki. Niecały miesiąc później – 23 czerwca przypada Dzień Ojca. W przedszkolu te dwa święta obchodzimy jednego dnia. W tym wyjątkowym dniu składamy życzenia naszym mamom i tatom. Jest to idealny moment na podziękowanie rodzicom za wszystko, co dla nas robią, okazanie im wdzięczności za ich miłość, troskę i opiekę, jakimi obdarzają swoje dzieci. Nie zawsze  potrafimy ubrać w kilka wyjątkowych słów to, co chcielibyśmy wyrazić. Aby uczynić to prostszym, każda grupa w przedszkolu starała się przygotować specjalny program artystyczny na Dzień Mamy i Taty, aby dać tym dowód miłości dla rodziców. Trud i praca włożona w przygotowanie takiej niespodzianki były nie lada wyzwaniem dla każdego przedszkolaka.

Grupa I „Gwiazdeczki” – Dnia 24 czerwca  2021 r. najmłodsza I grupa przedszkolna „Gwiazdeczki” nagrała występ artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny w którym pokazały jak bardzo ważna rolę w ich życiu odgrywają rodzice i jak bardzo ich kochają. Podziękowały jednocześnie za trud jaki wkładają w ich wychowanie. Myślę że nagranie online sprawiło im wiele radości a w niejednym oku zakręciła się łza. Dzieci zaniosły również własnoręcznie wykonane laurki i magiczne słoiczki.

Fotogaleria

Grupa II „Skrzaty” – zaśpiewała rodzicom piosenkę pt. „Tralala dla mamy”, „Rysunek dla mamy” i tradycyjne „Sto lat”, zaprezentowała piękny taniec do utworu „Letkiss” Hugo Strasser oraz instrumentalizację do utworu pt.: „Clap, clap sound– song”. Nie zabrakło też ślicznie wyrecytowanych wierszyków („Mamo pomóż”, „Tato pomóż”, „Życzenia dla mamy i taty”) oraz prezentów. Odświętne stroje „Skrzatów” i efektowne dodatki – białe margaretki we włoskach dziewczynek, eleganckie muchy chłopców podkreśliły rangę uroczystości.

Fotogaleria

Grupa III „Serduszka” –  zaproponowała swoim rodzicom kulinarny występ. Pięknie ubrane dzieci, w pomarańczowe kuchenne fartuszki i czapki, gotowały dla rodziców zupę przy utworze pt.: „Zuppa Romana”. Śpiewając i inscenizując piosenkę pt.: „Mama w kuchni” chciały – z dziecięcym humorem – przedstawić mamę – kucharkę. Pięknie powiedziały wierszyki dedykowane mamie i tacie, zaprezentowały przygotowane prezenty.

Fotogaleria

Grupa IV „Kwiatuszki” – dzieci ubrane w swoje grupowe „kwiatuszkowe” koszulki zaprezentowały rodzicom przygotowane na tą uroczystość prezenty. Następnym punktem występu artystycznego było zadeklamowanie wierszyka dla mamy oraz taty. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę pt. „Rodzinka” oraz zatańczyły dyskotekową piosenkę w parach.  Na koniec tego dnia pełnego wrażeń  „Kwiatuszki” zaprezentowały zabawę inscenizowaną „Taniec motylków”. Dzieci wspominają ten dzień bardzo miło.

Fotogaleria

Grupa V ,,Biedronki” – przygotowała w tym dniu piosenkę dla mamy pt.: ,,Mamo dzisiaj śpiewam dla Ciebie” oraz wiersz ,,Mamo jesteś bombowa!” Dla taty ,,Biedroneczki” wykonały taniec, a także wyrecytowały pięknie wiersz ,,Dziękuję kochany tato”. Dzieci przygotowały z tej okazji drobne upominki dla rodziców, wykonane własnoręcznie. Na zakończenie przedstawienia ,,Biedroneczki” wysłały rodzicom moc buziaków. Zaangażowanie dzieci w przygotowanie przedstawienia nie miało końca. Wszystkie dzieci spisały się na medal.

Fotogaleria

Grupa VI ,,Pszczółki” – Na samym początku zaprosiliśmy rodziców na cudowny występ z okazji ich święta, rozpoczynając przedstawienie wierszykiem pt. „Kochani rodzice”. Każde dziecko dla swojego rodzica wyrecytowało krótki wiersz o dużej sentymentalnej wadze. Nie zabrakło również piosenki dla Naszych Ukochanych Mam oraz inscenizacji muzyczno-ruchowej z wykorzystaniem rekwizytów instrumentów muzycznych w rytm piosenki „Tatuś nasz kochany”. Jednym z punktów przedstawienia była choreografia taneczna do piosenki „Toca Toca”. Uwieńczeniem przedstawienia był wspólny wierszyk oraz odśpiewanie tradycyjnego „Sto lat”, który wyraża wdzięczność za opiekę, wychowanie i miłość, którymi codziennie darzą nas nasi rodzice. Warto również wspomnieć, że poprzez pięknie stroje dzieci nadaliśmy wielkie znaczenie tej uroczystości! 

Fotogaleria

Grupa VII ,,Koniczynki” – Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości, jaką przygotowujemy każdego roku – to Święto Rodziny. „Koniczynki” przygotowały dla swoich kochanych Rodziców montaż słowno-muzyczno-taneczny, podczas którego zaprezentowały piosenki pt.: „Mniam mniam mniam słodką mamę mam” i „Spacer z tatą”, wiersze oraz improwizację taneczną z apaszkami do muzyki klasycznej. Uczucia dzieci znalazły swój wyraz w ofiarowanych Rodzicom, samodzielnie przygotowanych upominkach, laurkach oraz odśpiewanym staropolskim „Sto lat!”

Fotogaleria

Grupa VIII ,,Misie” przygotowała dla rodziców okolicznościowy, wzruszający występ artystyczny. Dzieci mówiąc wierszyki z życzeniami dla swoich rodziców zaprezentowały przygotowane przez siebie prezenty. Grupa zaśpiewała dwie piosenki o tematyce „Dnia Mamy i Taty”. Do jednej z nich: „Cudownych rodziców mam” dodatkowo przygotowały taniec którym chciały wyrazić swą wdzięczność za wychowanie i poświęcony czas przez rodziców. Wspaniale zatańczyły również do piosenki: J. Perry „Bouje Ft. Shobba” w którym oddały całe swoje serduszko Rodzicom.

Fotogaleria

Grupa IX ,,Witaminki” – „Mama i Tata to najpiękniejsze słowa świata”- ,,Witaminki” tymi słowami z wielka przyjemnością i zaangażowaniem przygotowały dla rodziców występ artystyczny. Chłopcy i dziewczynki wspólnie deklamowały wiersze i śpiewały piosenki dla swoich najbliższych . Były prezenty przygotowane przez dzieci i oczywiście taniec, dla Mamy i Taty. Wszystkiego najpiękniejszego, Kochani rodzice – życzą ,,Witaminki”. 

Fotogaleria

Grupa X ,,Żabki” – To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy codzienny dzień. Z tej uroczystej okazji każdy indywidualnie, jak umie dziękował swoim Rodzicom i zapewniał o swej miłości. A wspólnie przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców program artystyczny. Wierszykami, piosenkami pt.:„Piosenka dla rodziców”, „Życzenia”, „Belgijskim tańcem ”, opracowaniem instrumentalnym utworu pt.: „Clap, clap song” oraz życzeniami płynącymi z serca podziękowały rodzicom za ich miłość. Dzieci zaprezentowały przygotowane laurki i zaśpiewały tradycyjne ,,Sto lat!” A na koniec specjalna niespodzianka – to dla Was Kochani Rodzice spadło „milion czerwonych serduszek” z konfetti.

Fotogaleria

Mamy nadzieję, że takie artystyczne życzenia przypadną Wam, Drodzy Rodzice, do serca i dobrze wyrażą dziecięcą miłość do rodziców.

Dzień Mamy, Dzień Taty, jest raz w roku,
szczęśliwy i pełen uroku.
W tym dniu pragniemy złożyć Wam życzenia:
zdrowia, szczęścia i powodzenia!

Opracowały: Joanna Gut, Ewa Półtorak

Close Menu