WALENTYNKI W GRUPIE VIII ,,MISIE” – 15.02.2021

W dniu 15.02.2021 r. dzieci z grupy VIII ,,Misie” obchodziły Walentynki. Z racji tego, że w kalendarzu przypadły w niedzielę postanowiliśmy świętować dzień później ponieważ Święto Zakochanych można obchodzić codziennie. W tym dniu dzieci dowiedziały się jak ważnym organem jest serce oraz jakie spełnia funkcje w naszym życiu. Podczas zajęć przedszkolaki słuchały bicia serc swoich kolegów.

Nauczyciel opowiedział o historii i tradycjach Walentynek. Dzieci dowiedziały się skąd się wzięło święto, co ono oznacza oraz kto jest patronem zakochanych. Nauczyciel wyjaśnił znaczenie uczuć, szczególnie słowa miłość w kontekście rodziny. Zachęcał przedszkolaki do okazywania uczuć innym osobom: kolegom, koleżankom, rodzicom, bliskim.

Głównymi atrakcjami tego dnia okazały się zabawy ruchowe i dydaktyczne takie jak: „Mam serduszko” na melodię piosenki pt.: „Mam chusteczkę”, konkurs – odszukaj swoją drugą połówkę serca, puzzle w kształcie Amorka. Na koniec dzieci wykonały kartki walentynkowe dla swoich kolegów i koleżanek a także rodziców. Pobyt dzieci przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze.

Dorota Skubis

Close Menu