Warsztaty ekologiczne w naszym przedszkolu – 01.12.2021r., 08.12.2021r., 15.12.2021r.

W tym miesiącu dzieci z Miejskiego Przedszkola w Bukownie brały udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Gminę Bukowno w ramach projektów: „Wymiana przestarzałych kotłów węglowych na nowoczesne źródła ciepła, zasilane gazem i biomasą w gminach Bukowno, Klucze i Bolesław” i „Wymiana przestarzałych kotłów węglowych na ekologiczne kotły zasilane paliwem stałym w gminach Bukowno, Klucze i Bolesław” dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Zajęcia były prowadzone przez instruktorów firmy „PIKNIK EVENT” z Łodzi.

Warsztaty odbyły się w trzech cyklach tematycznych w ramach zajęć edukacyjnych dostosowanych do wieku dzieci. „Pszczoły są ważne” to temat pierwszych warsztatów, podczas których zapoznaliśmy się ze znaczeniem pszczół w naszej przyrodzie. Za pośrednictwem wielu metod pedagogicznych oraz różnych zabaw instruktor poszerzył nam to zagadnienie, wskazując na liczne inicjatywy mające na celu ochronę tego gatunku owadów pełniących istotną rolę dla całej ludzkości. „Czyste powietrze – odnawialne źródło energii” to kolejny temat cyklu zajęć. Instruktor przedstawił przedszkolakom typy odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii, uświadamiając jednocześnie o konieczności oszczędzenia energii (poznawanie łatwych sposobów zużycia mniejszej ilości prądu w domu i przedszkolu). Każde dziecko miało możliwość wzięcia udziału w doświadczeniu, którego celem było proste uzyskanie energii elektrycznej poprzez panele słoneczne. Ostatnie spotkanie o nazwie „Czyste powietrze – rośliny antysmogowe” powiązane było z zanieczyszczeniem oraz jakością powietrza w Polsce wpływającej na świat flory. Pani instruktor zaprezentowała wszystkim sposoby badania jakości powietrza oraz wyjaśniła czym jest smog. Podkreśliła także rolę drzew i roślin w przyrodzie, a także ich wartość w życiu człowieka. Zorganizowanie konkursu oraz quizu było sprawdzeniem wiedzy i uszeregowaniem informacji zdobytych w trakcie zajęć.

Ze względu na dużą aktywność, chęć poszerzenia horyzontów oraz wiedzę wykazywaną przez dzieci,  każde warsztaty kończyły się wręczeniem nagród, takich jak: kolorowanki EKO, ekologiczne bluszcze oraz ekologiczny worek wraz z akcesoriami do malowania. Duża dynamika zajęć świadczy o tym, że tematyka bardzo spodobała się naszym uczestnikom. Kształtowanie postaw proekologicznym jest najważniejszym celem takich warsztatów, które z całą pewnością wpłynęły na rozwój oraz świadomość przedszkolaków oraz zdradziły tajniki nowoczesnych technologii coraz prężniej funkcjonujących w naszym świecie.

Edyta Czarnota

Galeria grupy I ,,Misie”

 

Galeria grupy II ,,Sówki”

 

Galeria grupy III ,,Gwiazdeczki”

Galeria grupy III ,,Gwiazdeczki” oraz IV ,,Skrzaty”

Galeria grupy IV ,,Skrzaty”

Galeria grupy V ,,Serduszka

 

Galeria grupy VI ,,Kwiatuszki”

 

Galeria grupy VII ,,Biedronki”

 

Galeria grupy VIII ,,Pszczółki” 

 

Galeria grupy IX ,,Koniczynki” 

 

Galeria grupy X ,, Żabki” 

 

Close Menu