Wizyta najstarszych przedszkolaków w Komisariacie Policji – 21.03.2019

W pierwszym dniu wiosny po obiedzie trzy grupy przedszkolne: IX ,,Kwiatuszki”, VIII ,,Rybki”  i VI ,,Motylki” wraz z nauczycielkami Beatą Szotek, Elżbietą Jedynak i Dorotą Skubis udały się na umówioną wizytę do Komisariatu Policji w Bukownie w ramach Dnia Otwartego jednostek Policji województwa małopolskiego, ogłoszonego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Dzieciom została przybliżona specyfika oraz różnorodność służby.
Wizytę rozpoczęliśmy od sali odpraw, gdzie panowie policjanci: sierż. szt. Krzysztof Klima i asp. szt. Ireneusz Mól przedstawili umundurowanie i sprzęt niezbędny do pracy: gaz pieprzny, alkomat, walkie – talkie, elektroniczną bazę danych. Zaprezentowali również dzieciom, jak kontaktują się z funkcjonariuszami pracującymi w terenie. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć większość pomieszczeń, w których na co dzień pracują policjanci: dyżurkę, pokój zgłoszeń i przesłuchań, pomieszczenie dla osób zatrzymanych, celę zamykaną z wielkimi kratami w oknie. Dzieci oglądały również w dyżurce przez monitoring miasto Bukowno. Były zachwycone tym, że w kamerkach widzą place zabaw, w których się na co dzień bawią oraz drogę do przedszkola. Po zwiedzaniu Komisariatu przeszliśmy na policyjny plac, gdzie przedszkolaki fascynowały się policyjnymi wozami. Mogły z bliska obejrzeć policyjne radiowozy, zerknąć, co w nich się znajduje. Policjanci udzielili również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomnieli przedszkolakom o konieczności jazdy w fotelikach samochodowych.
Spotkanie z policjantami przyniosło wiele pozytywnych emocji oraz korzyści edukacyjnych. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat pracy policjantów i utrwaliły znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dziękujemy!!!

Dorota Skubis

Close Menu