Wizyta świętego Mikołaja w przedszkolu – 06.12.2018

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszym przedszkolu  podtrzymujemy mikołajkową tradycję. I chociaż  tegoroczna aura zasiała w serduszka przedszkolaków niepokój i pytanie: czy uda  się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola, to jednak magia tego dnia sprawiła, że w przedszkolu  czuć było atmosferę niecierpliwego oczekiwania, a od  samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach  dzieci ubrane w mikołajkowe czapeczki.
O godzinie 9.30 wszystkie dzieci  zebrały się na górnym holu, na którym przygotowana już była piękna choinka i czerwony fotel dla gościa.  Aby umilić przedszkolakom czas oczekiwania dzieci z grupy „Żabki” i  „Motylki” przedstawiły krótką inscenizację pt. „Jaś, Małgosia i Mikołaj”, w której dowodziły, że w przedszkolu są same grzeczne dzieci potrafiące zgodnie się bawić, dzielić zabawkami oraz opiekować ptaszkami w zimie. Na koniec inscenizacji wszystkie zebrane dzieci zaczęły czarować, by przywołać Mikołaja. Słowa: „Czary – mary, tru tu tu, Mikołaju przybądź tu!” sprawiły, że wszyscy najpierw usłyszeli  dźwięk dzwoneczków, a następnie  przy wejściu do holu pojawił się Mikołaj. Gość został pięknie powitany i zaproszony do odpoczynku po długiej podróży oraz wysłuchania piosenki na jego cześć w wykonaniu wszystkich przedszkolaków.
Następnie głos zabrał Mikołaj. Oczywiście sprawą dla niego najważniejszą było przekonanie się, czy wszystkie dzieci są grzeczne, czy słuchają swoich rodziców i pań w przedszkolu, czy potrafią się bawić bez kłótni. Po otrzymaniu zapewnienia, że wszyscy są grzeczni Gość zaczął rozdawać prezenty przeznaczone do wspólnych zabaw w grupach. Kiedy obdarował już wszystkie grupy został zaproszony do odwiedzenia każdej grupy w jej sali. I tak zaczęła się wędrówka naszego Gościa po wszystkich salach w przedszkolu w asyście śnieżynek. Dzieci w poszczególnych grupach witały Mikołaja wierszem lub piosenką, a On w zamian wręczał każdemu prezent i „Certyfikat grzecznego dziecka”. Ważnym elementem spotkania było również robienie pamiątkowych zdjęć z Mikołajem – zarówno grupowych jak i indywidualnych.
Kiedy ostatni prezent został już wręczony Gość pożegnał się z dziećmi i obiecał, że wróci za rok, a dzieci zapewniły Go, że będą bardzo grzeczne i z niecierpliwością będą oczekiwać jego odwiedzin.
I od tego momentu rozpoczęło się „zapracowywanie” na przyszłoroczny prezent od Mikołaja.

Jolanta Pytel, Teresa Mynarczyk

 

Close Menu