Wycieczka grupy IV „Witaminek” i V „Żabek” do Zatorlandu – 05.06.2019

Dwie grupy przedszkolne „Witaminki”  i „Żabki” wspólnie dnia 05.06.2019 r. wybrały się do Parku Rozrywki – Zatorland w Zatorze. Jak się okazało jest to wyjątkowe miejsce stworzone dla najmłodszych, umożliwiające aktywny wypoczynek oraz edukację poprzez zabawę.
Celem wycieczki było budzenie zaciekawienia  na temat prehistorii i najstarszych zwierząt świata – dinozaurów, poznanie wyglądu najbardziej popularnych owadów w gigantycznych kształtach, umożliwienie aktywnego spędzania czasu  poprzez udział w wycieczce, kształtowanie umiejętności właściwego zachowania się  w określonych miejscach i sytuacjach.

W tematykę naszej wycieczki wprowadził nas seans w kinie trójwymiarowym 5D.  Seans ten dostarczył dzieciom wielu wrażeń dźwiękowych, dotykowych, zapachowych jak i  wizualnych. Dzięki tym efektom jak i specjalnym ruchomym fotelom film naprawdę zrobił na wszystkich duże wrażenie. Następnie zwiedziliśmy Park Ruchomych Dinozaurów. Przemierzając ścieżkę edukacyjną dzieci poznały dawne życie tych gadów, mogły zobaczyć poruszające się oraz wydające dźwięki w naturalnych rozmiarach eksponaty . Szczególnie zwróciły uwagę na największy hit parku tj. żarłoczny T-Rex i dodatkowo Argentynozaur – największy ruchomy dinozaur na świecie. Kończąc spacer po Parku Dinozaurów natrafiliśmy na Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zebrano dość bogatą kolekcję skamieniałych zwierząt.
Kolejną atrakcją było zwiedzanie „Parku Mitologii” , który ulokowany jest w większości na wodzie. Mimo, że jeszcze nie jest nam bliska  historia mitologiczna to zachwyciły nas pięknie odwzorowane i nawiązujące do antycznych posągów figury bogów, herosów. Jednak największą frajdę przyniósł przedszkolakom rejs statkiem wycieczkowym. Z „Parku Mitologii” wróciliśmy „kolorową kolejką” i przenieśliśmy się do „Parku Owadów”. A tutaj czekały na nas kolejne wrażenia. Mogliśmy zobaczyć znane owady (muchę, osę, pszczołę, konika polnego, pająka…) w gigantycznych kształtach. Pod  koniec  zwiedziliśmy  „Dom do góry nogami”, który niejednego przyprawił o zawroty głowy i zachwianie równowagi. Oczywiście sporą  atrakcję stanowią znajdujące się na terenie parku – kolejki, karuzele zapewniające wręcz szaleńczą zabawę. Sami skorzystaliśmy z karuzeli i z łódek na wodzie, które co nieco za mocno niektórych skropiły wodą.

Nasi wycieczkowicze wrócili zmęczeni, ale zachwyceni, bo widzieli ciekawe miejsce i przede wszystkim wspaniale się bawili.

Teresa Mynarczyk, Magdalena Olesińska

Close Menu