Zaproszenie do większego udziału w akcji ekologicznej dot. zbiórki zużytych baterii i w Konkursie ,,Edukujemy – Pomagamy”, który kończy się 31.03.2019 r.

W roku szkolnym 2018/2019 kontynuujemy w przedszkolu macierzystym i w Oddziale przy ul. Sławkowskiej akcję ekologiczną zbiórki zużytych baterii i akumulatorów przenośnych organizowaną przez REBA Organizacją Odzysku S.A. z Warszawy i GP Battery (Poland) Sp. z o. o. , a zarazem uczestniczymy w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Edukujemy – Pomagamy”, który obowiązuje już od dnia 1 kwietnia 2018 roku i trwać będzie do dnia 31 marca 2019 roku.

Nasze przedszkole bierze udział w grupie konkursowej: POMAGAMY, wspierając działalność fundacji dobroczynnej. W grupie POMAGAMY nasza społeczność przedszkolna jako wolontariusze będzie mogła wesprzeć Stowarzyszenie ,,Po Pierwsze Rodzina” – www.aga.org.pl
Każda placówka oświatowa – „Wolontariusz” otrzyma dyplom i podziękowanie od Stowarzyszenia i REBA. „Wolontariusze”
o najmocniej bijących sercach bateryjnych otrzymają 10 nagród specjalnych. W zeszłym roku szkolnym zostaliśmy nagrodzeni dyplomem i otrzymaliśmy pomoce do zajęć i zabaw tj. spadochron do zabaw integracyjnych, linę, skakanki, drabinkę, książki z propozycjami zabaw ruchowych, puzzle, piłeczki. Przekazaliśmy wówczas Organizacji REBA S.A. w wymaganym czasie 124 kg zużytych baterii. Poza tym przyczyniliśmy się do zakupu sprzętu komputerowego i audiowizualnego, który pomaga w codziennym funkcjonowaniu i organizacji zajęć terapeutycznych dla podopiecznych Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”.

PROSIMY RODZICÓW I TYM RAZEM O WIĘKSZE ZAANGAŻOWANIE I WZAJEMNĄ MOBILIZACJĘ…

Wyniki zbiórki w grupie konkurujących placówek oświatowych zostaną ogłoszone i podane do publicznej wiadomości na stronie www.reba.com.pl do dnia 31 maja 2019 roku, a wręczanie i wysyłanie nagród odbędzie się do dnia 10 czerwca 2019 roku.

Lista wszystkich placówek oświatowych w grupie pomagających zostanie opublikowana i podana do publicznej wiadomości na stronie www.reba.com.pl oraz przekazana do Stowarzyszenia ,,Po Pierwsze Rodzina” do dnia 30 kwietnia 2019 roku.

Na przełomie maja i czerwca 2019 roku zostanie zorganizowana w Warszawie uroczystość podsumowująca czwartą edycję Konkursu wraz z wręczeniem dodatkowych 10 specjalnych nagród dla najlepszych Wolontariuszy w Polsce.

W imieniu Zespołu REBA o.o. S.A. i koordynatorów akcji dziękujemy Rodzicom, personelowi przedszkola za dotychczasowe zaangażowanie i ponawiamy prośbę o kontynuację dotychczasowej owocnej współpracy.

Pamiętaj, nie wyrzucaj zużytych baterii do kosza na śmieci!

Koordynatorki akcji w przedszkolu:
ul. Niepodległości – Małgorzata Szkop, Ewelina Mosur
ul. Sławkowska – Ewa Supernak, Tatiana Pośpiech

         

Dodaj komentarz

Close Menu