„Andrzejkowe spotkanie” w grupie VI „Pszczółki” – 30.11.2020

,,Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”.

30 listopada 2020r. w grupie „Pszczółki” zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

Ten dzień był pełen radosnych zabaw i wróżb, podczas których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Wychowawczyni w roli wróżki zapraszała wszystkie dzieci do magicznego miejsca, aby każdy z nich mógł poczuć magiczną i tajemniczą aurę przepowiedni, a następnie odczytywała ich znaczenie. Nie zabrakło wróżenia za pomocą wirującej butelki przepowiadającej zawody na przyszłość, balonów z życzeniami, studni życzeń, przy której dzieci wymyśliły swoje najskrytsze marzenie i w celu spełnienia go wrzuciły monetę jako symbol nadziei i wiary. Po przepowiedniach odbyły się tańce i zabawy ruchowe przy skocznej muzyce. Najważniejszym punktem naszych obchodów było lanie wosku przez dziurkę od klucza. Każde z dzieci indywidualnie poznało swoją wróżbę i zinterpretowało ją na swój sposób. Entuzjazmowi nie było końca, co oznacza, że dzieci dobrze się bawiły.

Dobra wróżka za pomocą magicznej różdżki wskrzesiła zimny ogień. Za jego pośrednictwem zaczarowała wszystkie wróżby naszych przedszkolaków. Po wspólnej zabawie na dzieciaki czekały magiczne eliksiry i duszkowe przysmaki. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże…

Edyta Czarnota

Close Menu