Charytatywna akcja ,,Zbieramy zakrętki dla Tymka!”

Zakrętki są ogólnodostępne, powszechne i wszechobecne, znajdują się na butelkach z napojami, detergentami, etc. Każdy ma do czynienia z zakrętkami na co dzień, więc warto jednym gestem (np. wrzucając zakrętkę do osobnego worka) pomóc innym, skoro mamy taką możliwość. Każdy ma z nimi do czynienia w życiu codziennym; młodzi z popularnymi napojami gazowanymi, starsi z wodą mineralną, gospodynie domowe z płynem do naczyń, kierowcy z zakrętkami płynu do spryskiwaczy itd. Odkręcając butelkę ułatwiamy jej mechaniczne zgniecenie np. w śmieciarkach, dzięki czemu zajmują one mniej miejsca, a wrzucając zakrętkę osobno możemy pomóc zdobyć wózek inwalidzki, ponadto zostają one przekształcone w surowiec wtórny, który może zostać użyty jeszcze raz, dzięki czemu wprowadzamy do obiegu mniejszą ilość śmieci.

Akcja ma szczytne cele:
–       dbałość o środowisko naturalne i ekologię (środowisko będzie czystsze o 5 ton zakrętek, które musimy zebrać na wózek),
–       pomoc dla niepełnosprawnego dziecka (obecnie dla chorego Tymusia Imielskiego – podopiecznego Fundacji siepomaga.pl  https://www.siepomaga.pl/tymek-imielski).

PLAKAT

Informujemy, że jako pośrednicy akcji nie czerpiemy z tego tytułu żadnych korzyści majątkowych. Naszą wspólną dewizą jest uzyskanie satysfakcji z tytułu udziału w akcji charytatywnej, w której możemy pomóc potrzebującym dzieciom.

Zbieramy tylko i wyłącznie plastikowe zakrętki typu PET, te plastikowe bez domieszek szkła, metalu itp. Po co wyrzucić do śmieci coś, dzięki czemu możemy pomóc innemu człowiekowi.

Przyłącz się do akcji i pomóż zbierać zakrętki!!!
AKCJA NIE JEST OGRANICZONA CZASOWO.

Czy wiesz, że….
Jeden 60 l worek na śmieci to ok. 10 kg zakrętek, 2500 kg zakrętek to 250 worków.

DZIĘKUJEMY URZĘDOWI MIASTA BUKOWNO
ZA UFUNDOWANIE POJEMNIKA NA ZAKRĘTKI. 

Koordynatorzy akcji w przedszkolu: Małgorzata Szkop, Ewa Supernak

Close Menu