„Dzień Higieny Velevet” w grupie VI „Pszczółki” – 16.03.2021

W dniu 16.03.20921 r. przedszkolaki z grupy VI „Pszczółki” wzięły udział w kolejnym zajęciach w ramach akcji „Zdrowo i Sportowo” pt: „Dzień Higieny Velevet”. Dzieci uczestniczyły w zajęciu sportowym „Zwinne Duety” oraz w zajęciu edukacyjnym, dotyczącym dbałości o higienę. Zabawy sportowe przyniosły przedszkolakom wiele radości. „Zwinne Duety” to zestaw zadań, które uczą wzajemnej współpracy, orientacji w przestrzeni, szybkości reakcji.

Z kolei w zajęciu wychowawczo-dydaktycznym na przykładzie bohatera programu – Misia Velvetusia i ilustracji zaczerpniętych ze strony www Organizatora pod adresem: https://zdrowoisportowo.edu.pl/materialy/dzien-higieny-velvet/  przedszkolaki omawiały poszczególne etapy prawidłowego mycia rąk, korzystania z toalety i walki z zarazkami. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną pt: „Bakterie”.

,,Pszczółki” wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami na temat dbałości o higienę osobistą. Wszyscy dostali zastrzyk pozytywnej energii i z niecierpliwością oczekują kolejnych wyzwań.

Koordynator akcji „Zdrowo i Sportowo” – Katarzyna Skoczylińska

Close Menu