Konkurs w przedszkolu „Najpiękniejszy List dla Ziemi 2019” rozstrzygnięty! – 06.05.2019

Konkurs ,,Listy dla Ziemi” to siódma edycja edukacyjnej akcji proekologicznej zainicjowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielska-Białej http://listydlaziemi.pl Od 11 kwietnia do 27 maja 2019 r. przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów rysują i piszą Listy dla Ziemi. W tegorocznej akcji wzięło udział także nasze przedszkole.

Tematyką listów dla Ziemi 2019 jest: ,,Gospodarka odpadami, promocja recyklingu oraz postaw i działań proekologicznych”. Ważnym elementem akcji jest przeciwdziałanie palenia śmieci w piecach domowych i ograniczenie niskiej emisji. W rysowanych listach dzieci namawiają dorosłych do działań proekologicznych.

W pierwszym etapie Konkursu w przedszkolu/szkole wybierane są najlepsze listy, ale tylko jeden List z I miejsca weźmie udział w ogólnopolskim Konkursie na najpiękniejszy List dla Ziemi. W drugim etapie, spośród wszystkich nadesłanych listów Jury wybierze finałowych 50 prac. W ostatnim etapie w specjalnej konkursowej aplikacji na stronie internetowej Konkursu Listy dla Ziemi na portalu Facebook  www.facebook.com/fundacjaarka zostanie przeprowadzone głosowanie internautów, którzy wybiorą spośród wyłonionych finałowych prac -najpiękniejszy List. Głosowanie na Facebooku odbędzie się od 5 czerwca do 15 czerwca 2019 r. Wyniki zostaną ogłoszone do 17 czerwca 2019 r.

Celem konkursu jest:
–  kształtowanie wśród uczestników zachowań proekologicznych, zaznajomienie z tematyką niepalenia śmieci w piecach domowych, ograniczania niskiej emisji, promowania recyklingu i gospodarki odpadami;
– uwrażliwienie młodych ludzi na sprawy ochrony środowiska;
– edukacja dzieci, młodzieży, a przez nich również dorosłych (rodziców, dziadków, opiekunów).

W naszej placówce Jury w składzie Dyrektor naszego przedszkola Edyta Skrzyniarz, Wicedyrektor Małgorzata Szkop, Prezes ZNP Beata Nowakowska – Oddział Bukowno w dniu 06.05.2019 r. wyłoniło spośród 78 prac 5 i 6-latków z Grup V, VI, VII, VIII, IX i XI najpiękniejsze Listy dla  Ziemi z naszego przedszkola.

Oto Laureaci:
I miejsce – Kamil Chotnicki z gr. IX wych. Beata Szotek
Skan pracy został wysłany na Konkurs ogólnopolski ,,Listy dla Ziemi”do Fundacji Ekologicznej ARKA. Życzymy Kamilkowi powodzenia w kolejnym etapie Konkursu.

II miejsce – Natalia Hazy z gr. VII wych. Ewa Półtorak
ex aequo – Marcin Lekston z gr. IX wych. Beata Szotek

III miejsce – Emilia Szakała z gr. VII wych. Ewa Półtorak
ex aequo – Nikolas Meres   z gr. VII wych. Ewa Półtorak
ex aequo – Wojtuś Olszak z gr. VII wych. Ewa Półtorak

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Scany wszystkich prac Laureatów zostały przesłane do Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Bukownie i będą eksponowane na profilu Facebook Miasta Bukowno.

W holu górnym przedszkola została urządzona wystawa wszystkich prac konkursowych. Zapraszamy rodziców i opiekunów do jej zwiedzania.

Teresa Mynarczyk

Close Menu