Udział ,,Żabek” z grupy XI w 13. edycji programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury” – 19-23.04.2021

Od kilku lat w naszym przedszkolu realizowany jest  program przyrodniczo-ekologiczny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Również i w tym roku grupa XI ,,Żabki” uczestniczyły w kolejnej edycji w ww. programu, realizując w dniach 19- 23 kwietnia 2021 r. treści i zadania zawarte w materiałach edukacyjnych przygotowywanych przez markę Kubuś oraz Partnera  INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Tematyka kompleksowa zajęć dotyczyła następujących zagadnień:
– ,,Dbam o rośliny i zwierzęta nawet te najmniejsze”;
–  „Dbam o aktywność fizyczną”;
– „Dbam o siebie, jem warzywa i owoce”;
– ,,Dbam o zasoby naturalne (powietrze, wodę i energię)”;
– „Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego”.

Dzieci wzbogaciły i poszerzyły wiedzę na temat:   
– szacunku dla roślin i zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem gatunków zagrożonych
– aktywnego spędzania czasu wolnego  na świeżym powietrzu  oraz hartowania organizmu
– zdrowego stylu odżywiania się
– ochrony otaczającego nas środowiska i darów natury, w tym również powietrza, wody oraz energii elektrycznej poprzez wykorzystywanie alternatywnych i odnawialnych jej źródeł
– segregacji śmieci, recyklingu i jego ważnej roli w procesie wtórnego wykorzystywania zasobów w postaci odpadów

Podczas realizowanych zajęć wychowawczo-dydaktycznych ,,Żabki” miały możliwość oglądania filmów edukacyjnych, słuchania audiobooków pt. ,,Małe jest piękne”, ,,Śmieciowisko”, ,,Kapryśna księżniczka”. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu. Brały udział w kulinarnych zajęciach, przygotowując smaczne, zdrowe, owocowe szaszłyki. Z okazji ,,Dnia Ziemi” posprzątały teren w pobliżu przedszkola, segregując śmieci do odpowiednich worków. Zrobiły również z plastikowych butelek ,,świnki”. Ponadto  wykonały wiele kart pracy, utrwalających poznaną wiedzę ekologiczną. Na zakończenie tygodnia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy.
Mam nadzieję, że ten tygodniowy cykl zajęć uwrażliwi naszych najmłodszych na otaczający ich świat, zachęci do budowania przyszłości zgodnie z naturą Ziemi i wykształci w nich postawę proekologiczną.

opracowała: Ewa Supernak

Close Menu