WIZYTA LEKARZA W NASZYM PRZEDSZKOLU – 05.05.2022 r.

Zgodnie z realizacją planu rocznego naszego przedszkola, w ramach zajęć edukacyjnych
o tematyce prozdrowotnej zaprosiliśmy lekarza pediatrę, Panią Annę Księską, do Miejskiego Przedszkola w Bukownie. Celem spotkania było zachęcenie dzieci o dbanie o własne zdrowie i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad właściwego odżywiania, regularnego ruchu, zachowania higieny, odpowiedniego doboru ubioru. Podczas prelekcji Pani doktor zwróciła uwagę na związek między chorobą, a leczeniem, a także na konieczność przyjmowania odpowiednich działań profilaktycznych, tj. zażywanie lekarstw oraz zastrzyków. Nasze przedszkolaki także zapoznały się i obejrzały różne przybory lekarskie,
np. stetoskop, młoteczek laryngologiczny, termometr, strzykawki, maska i fartuch. Następnie, miały unikalną możliwość sprawowania przez krótką chwilę pracy lekarza – przy użyciu stetoskopu słuchały bicia serca kolegów. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając liczne pytania oraz wykazując się dużym zainteresowaniem. Dzieci dowiedziały się także, w jakim celu wypisuje się receptę oraz gdzie można ją zrealizować. Oprócz tego, Pani doktor uświadomiła naszym najmłodszym, że zażywanie leków bez opieki osób dorosłych może skutkować poważnymi konsekwencjami wpływającymi na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Na sam koniec pochwaliła wszystkie grupy za uważne słuchanie oraz za ich wiedzę na tematy związane ze zdrowiem i profilaktyką. W nagrodę za uwagę i aktywność, dzieciom zostały wręczone kolorowe naklejki „dzielnego Pacjenta” oraz dyplomy. W podziękowaniu za wizytę oraz poświęcony czas, Pani doktor otrzymała od nas mały upominek z wyrazami uznania.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że w przyszłości wizyta dzieci w gabinecie lekarskim nie będzie budziła już lęku, ani żadnych nieprzyjemnych uczuć.

Koordynatorzy: Edyta Czarnota, Joanna Gut

Close Menu