Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Historia Przedszkola

Pierwsze przedszkole (przyzakładowe) zorganizowano w lipcu 1953 roku w budynku prywatnym mieszczącym się przy ulicy Władysława Stanisława Reymonta w sosnowym lesie przy brzegu Stoły. Założycielką i kierowniczką tego przedszkola była P. Maria Grabowska. W tym okresie do przedszkola uczęszczało pięćdziesięcioro dzieci.

Po ośmiu latach działalności placówka została przeniesiona w 1961 r. do budynku (późniejszy ,,Gwarek”) przy ulicy Kolejowej. W tym czasie przedszkole nosiło nazwę Przedszkole Przyzakładowe w Bukownie Osiedlu. Ówczesnym kierownikiem przedszkola była P. Antonina Molęda. Przedszkole liczyło 4 oddziały.

 

Po otwarciu nowej szkoły im. 1000-lecia Państwa Polskiego przedszkole znalazło swoją siedzibę w budynku, w którym ona się mieściła tj. przy ulicy Kolejowej 11. Placówką kierowały wówczas kolejno: P. Antonina Molęda,  P. Helena Bogacz, P. Wiesława Szyguła, P. Barbara Pięta, P. Weronika Hazy. W tym czasie przedszkole zmieniało swoje nazwy: Przedszkole Przyzakładowe, Państwowe Przedszkole i Miejskie Przedszkole w Bukownie. W owym czasie liczba oddziałów wzrosła do dziewięciu.

Rok szkolny 1993/94 rozpoczął się w nowym, przestronnym budynku przy ulicy Niepodległości 11.

W 1997 r. dokonano administracyjnego połączenia trzech placówek (Bukowno ul. Niepodległości, Bukowno – Bór Biskupi, Bukowno ul. Sławkowska) w jedno Miejskie Przedszkole. Obecne przedszkole mieści się w dwóch budynkach przy ul. Niepodległości 11 – 9 oddziałów i przy ul. Sławkowskiej 133 – 2 oddziały.

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny