Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Chory Kotek”- tematyka zdrowia w gr. „ŻABEK”

Utworzono dnia 18.04.2023

W naszej grupie każde dziecko powie,
Że najważniejszą wartością w życiu jest – ZDROWIE.

Zdrowie jest główną wartością w życiu każdego człowieka. Dlatego w dniach od 11 – 14 kwietnia dzieci z naszej grupy „Żabek” uczestniczyły w zajęciach tematycznych uświadamiających im, że o zdrowie należy dbać, bo zdrowie w dużej mierze zależy od nas samych. Dodatkowo celem zajęć było poznanie zawodu lekarza, przełamywanie lęku przed wizytą w gabinecie lekarskim. Uwzględniając rożne formy realizacji powyższej tematyki 14 kwietnia przygotowany został teatrzyk sylwet pt: „Chory kotek”
np. utworu St. Jachowicza. Po jego obejrzeniu dzieci spontanicznie podejmowały próby zabawy w role. Scenki odgrywane przez dzieci chociaż jeszcze nie tak bogate i nie tak rozbudowane to świetnie uwzględniały relacje miedzy postaciami , chorym kotkiem – pacjentem i lekarzem . Tym sposobem przedszkolaki wcielały się w role lekarza i pacjenta. Żabki wiedzą, że lekarza nie należy się bać, jest po to, aby nam pomagać. Sama wizyta
w przychodni wcale nie jest taka straszna, a badanie bolesne. W zorganizowanym „kąciku lekarskim” rozpoczęły własną praktykę, doskonaląc umiejętności „badań lekarskich”. Dzieci słuchały przekazywanych informacji, oglądały akcesoria sztuki lekarskiej takie jak: stetoskop, termometr, strzykawki, fartuch, maseczka i rękawiczki. Wykonały pracę plastyczną- „APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY”. Tego typu zajęcia dostarczają dzieciom wiele radości z własnych możliwości twórczych.

Aktywność twórcza dziecka wyrażona w formie ruchowej, słownej, plastycznej jest budującą wartością dzieciństwa.

Teresa Mynarczyk

„Chory Kotek”- tematyka zdrowia w gr. „ŻABEK”

Utworzono dnia 18.04.2023, 18:37

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny