Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Jubileusz 70 – lecia Przedszkola w Bukownie

Utworzono dnia 25.05.2023

25 maja 2023 roku to dzień wyjątkowy dla Miejskiego Przedszkola w Bukownie, jego pracowników i wychowanków, gdyż przedszkolny zegar wskazał, że minęło 70 lat od jego powstania. Tak piękny jubileusz postanowiliśmy uczcić organizując uroczystą galę, która miała miejsce w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie.

Tego dnia zaszczyciły nas swoją obecnością władze miasta, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Krakowie, kierownicy jednostek organizacyjnych Bukowna, emerytowani pracownicy Przedszkola – poświęcający kiedyś swój czas i serce, by brać czynny udział w wychowaniu, zapewnianiu bezpieczeństwa i podstawowych potrzeb kilku pokoleniom młodych mieszkańców Bukowna, przedstawiciele firm, zakładów, jak i osoby prywatne, które swoją hojnością wspierają przedszkolne inicjatywy, rodzice naszych wychowanków oraz wiele innych, życzliwych nam osób. Dla wielu obecnych na uroczystości gości, była to swoista podróż w czasie, gdyż kiedyś sami tworzyli historię Przedszkola, jako jego wychowankowie.

Niezwykłych wzruszeń dostarczyła przygotowana na tę okazję prezentacja multimedialna „Przedszkole w Bukownie – dawniej i dziś”, ukazująca jak na przestrzeni tych 70  lat zmieniało ono swoje oblicze, strukturę, pokolenia wychowanków, kadrę kierowniczą i nauczycielską, aż do dnia dzisiejszego (link do prezentacji dostępny jest pod artykułem) . Obecnie, dzięki wsparciu lokalnych władz, jest ono nowoczesną placówką z dobrze wykwalifikowaną kadrą i zapleczem dydaktycznym, otwartą na potrzeby mieszkańców ale przede wszystkim dbającą o wszechstronny rozwój swoich wychowanków. Dowodem na to, był przedstawiony przez dzieci, niezwykle barwny i urozmaicony program artystyczny „Przedszkole – drugi dom”, który wsparły swoim talentem dorosłe już absolwentki przedszkola – Sonia Polak, Magdalena Urbańska i Karolina Stachurska, odnoszące duże sukcesy muzyczne. Serdecznie dziękujemy im za to, że poświęciły swój czas, by razem z nami uczcić urodziny Przedszkola.

Uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury zakończyły dobre życzenia i miłe słowa od wszystkich, którzy chcieli podzielić się swoimi wrażeniami dotyczącymi naszego jubileuszu, po czym przedszkolaki w asyście Pana Tadeusza Kańczugi z Kapeli „Bukowiacy” – tworząc barwny korowód, poprowadziły miłych gości do obecnej siedziby Miejskiego Przedszkola na poczęstunek i tort urodzinowy. Odwiedziny w przedszkolu były okazją do chwili wspomnień podczas zwiedzania galerii jubileuszowej, oglądania przedszkolnych kronik, a także do wpisywania się do Księgi Pamiątkowej, byśmy po latach mogli wspominać to wydarzenie.

Jubileusz naszego Przedszkola jest doskonałą okazją do podziękowania tym, którzy od wielu lat wspierają nas finansowo i rzeczowo w realizacji wielu cennych przedsięwzięć i zadań. Są to między innymi: Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” S.A., SCHNEIDER ELECTRIC INDUSTRIES POLSKA Sp. z o.o, Rada Pracownicza SCHNEIDER ELECTRIC INDUSTRIES POLSKA Sp. z o.o, Przedsiębiorstwo "ARKOP" Sp. z o.o., SIBELCO POLAND Sp. z o.o, Iwona i Dawid Sadowscy, Organ prowadzący - Miasto Bukowno, Rada Rodziców Miejskiego Przedszkola w Bukownie, Mariusz Sędzik.
Ponadto organizację Jubileuszu 70 - lecia powstania Przedszkola w Bukownie wsparli: BOLTECH Sp. z o.o., Katarzyna Wąs – Pracownia Dekoratorska Styl-Art., Włodzimierz Dobrek – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „SANGAZ”, Anna i Paweł Piasta – firma handlowa, sklep spożywczo-przemysłowy, Elżbieta Piasta – sklep spożywczo-przemysłowy, Przemysław Piasta - Cukiernia Michalinka, „ SPEED – TRANS” Kamil Stypa, Aleksander Zalewski – drukarnia VILCORE, Katarzyna i Tomasz Psonka, Miejska Biblioteka Publiczna w Bukownie, Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie, Firma FENIKS Sp. z o.o., OSP w Bukownie, Przychodnia „MEDBUK” w Bukownie.

Dumny ze swojego Przedszkola i wychowanków
- zespół do spraw promocji
Miejskiego Przedszkola w Bukownie

Link do prezentacji „Przedszkole dawniej i dziś” https://www.youtube.com/watch?v=R-VoU_Vod6w

Jubileusz 70 – lecia Przedszkola w Bukownie

Utworzono dnia 03.07.2023, 09:47

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny