Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Konkurs wiedzy o lesie i środowisku” dla 5 i 6 latków

Utworzono dnia 14.12.2023

14 grudnia odbył się w naszym przedszkolu „Konkurs wiedzy o lesie i środowisku” przeznaczony dla dzieci 5 i 6 letnich. To jedno z wielu działań towarzyszących projektowi ekologicznemu „Leśna ścieżka edukacyjna”, która powstała dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Gminę Bukowno z programu grantowego Funduszu Naturalnej Energii.

Gościem a jednocześnie członkiem jury była pani Joanna Poczęsna z Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa z Urzędu Miejskiego w Bukownie oraz pani dyrektor Miejskiego Przedszkola w Bukownie pani Edyta Skrzyniarz.

Celem podjętych działań było kształtowanie postaw proekologicznych wśród przedszkolaków, wdrażanie dzieci do dbania o przyrodę oraz budowanie świadomości ekologicznej. W konkursie przyrodniczym wzięły udział „Motylki”, „Sówki”, „Cytrynki”, „Skrzaty”, oraz „Serduszka”. Dzieci rozpoznawały odgłosy zwierząt, rozwiązywały zagadki, nazywały materiał przyrodniczy pochodzący z lasu.

We wszystkich działaniach przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem i radością w zdobywaniu nowej wiedzy i doświadczeń. Na koniec każda grupa otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę. Nagrody dla grup uczestniczących w konkursie zostały ufundowane przez firmę SIBELCO POLAND SP Z O O i zostaną wręczone 21 grudnia podczas otwarcia „Leśnej ścieżki edukacyjnej”.

E. Mosur, M. Olesińska.

 

 

Leśna ścieżka edukacyjna”- Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Sponsor działań proekologicznych

Miejskiego Przedszkola w Bukownie

Firma SIBELCO POLAND SP. Z O.O.

„Konkurs wiedzy o lesie i środowisku” dla 5 i 6 latków

Utworzono dnia 21.12.2023, 21:01

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny