Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Otwarcie „Leśnej ścieżki edukacyjnej”

Utworzono dnia 30.11.-0001

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a w tym czasie pod choinką zazwyczaj znajdujemy….. prezenty. W naszym przedszkolnym ogrodzie, pod choinkami (a właściwie pod sosnami), też czekały na dzieci pewne niespodzianki…

21 grudnia 2023 r w Miejskim Przedszkolu w Bukownie miała miejsce mała uroczystość otwarcia „Leśnej ścieżki edukacyjnej”. Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Gminę Bukowno z programu grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., powstała „Leśna ścieżka edukacyjna”. Pozwoliła ona zagospodarować niewykorzystaną część przedszkolnego ogrodu (położony na skarpie sosnowy lasek) i będzie służyła przez lata naszym wychowankom do wypoczynku, zabawy, obserwacji przyrodniczych (obserwowania życia ptaków w zawieszonych w różnych częściach lasu budkach lęgowych i owadów zamieszkujących owadzi hotel), a także organizowania zajęć edukacyjnych.

Na uroczystość przybyła Sekretarz Miasta Bukowno – Agnieszka Wadas - Żuk, Skarbnik Miasta – Joanna Szotek, Kierownik Referatu Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej – Tomasz Furgaliński, koordynator projektu z ramienia Urzędu Miasta – Patrycja Pośpiech , zaprzyjaźnieni z naszym przedszkolem Leśnicy z Nadleśnictwa Olkusz – Anna Mirowska i Tomasz Mól oraz przedstawiciele Firmy SIBELCO POLAND SP. Z O. O. – Dominika Tkocz i Piotr Ślusarczyk. Wicedyrektor Miejskiego Przedszkola w Bukownie w kilku słowach opowiedziała o celach przyświecających powstaniu „Leśnej ścieżki Edukacyjnej” i działaniach współtowarzyszących projektowi. Podczas uroczystości wręczono nagrody dla grup uczestniczących w „Konkursie wiedzy o lesie i środowisku” – zorganizowanego wcześniej w przedszkolu. Dalsza część imprezy odbyła się już w ogrodzie przedszkolnym, gdzie udali się wszyscy zaproszeni goście i obecne w przedszkolu dzieci. Leśnicy podczas zwiedzania kolejnych elementów ścieżki edukacyjnej opowiadali zebranym ciekawostki związane tematycznie z kolejnymi stacjami ścieżki, zachęcając dzieci do obserwowania życia owadów i ptaków, gier dydaktycznych i obcowania z przyrodą. Ostatnim etapem imprezy było samodzielne korzystanie ze elementów ścieżki przez wychowanków i zachęcanie grup do organizowania zajęć przyrodniczych na świeżym powietrzu.

Mamy nadzieję, że powstała w ramach projektu „Leśna ścieżka edukacyjna” nie zakończy się na tym, co powstało obecnie i w najbliższych latach uda nam się ją jeszcze rozbudować o kolejne elementy.

Dyrektor, pracownicy i wychowankowie Miejskiego Przedszkola w Bukownie składają serdeczne podziękowania Pani Patrycji Pośpiech, która z ramienia Urzędu Miasta Bukowno koordynowała projekt, firmie SIBELCO POLAND SP. Z O.O. za zaangażowanie w nasze działania proekologiczne (zorganizowanie zajęć dla dzieci i ufundowanie nagród w 3 konkursach przedszkolnych), leśnikom z Nadleśnictwa Chrzanów i Olkusz za przybliżanie naszym wychowankom tajników lasu podczas wspólnych spotkań. Szczególne podziękowania składamy Firmie GAZ-SYSTEM S.A. za umożliwienie udziału w projekcie.

Leśna ścieżka edukacyjna”- Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Sponsor działań proekologicznych

Miejskiego Przedszkola w Bukownie

Firma SIBELCO POLAND SP. Z O.O.

Otwarcie „Leśnej ścieżki edukacyjnej”

Utworzono dnia 22.12.2023, 21:47

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny