Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Pomysł na zdrowie” w grupie III ”Żabek”

Utworzono dnia 13.10.2023

 Miesiąc październik i zbiory jesiennych darów są dobrym momentem na zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie przedszkolaka. To dobry czas na realizację treści zawartych w innowacji pedagogicznej „Wiemy co jemy bo zdrowi być chcemy” mającej na celu nabywanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

W naszej grupie promujemy prowadzenie zdrowego trybu życia poprzez różnorodne działania edukacyjne. Październikowy cykl zajęć pozwolił maluszkom na poznanie podstawowych  owoców i warzyw. Dzieci rozpoznawały warzywa i owoce za pomocą wszystkich zmysłów i doskonale radziły sobie  z sensorycznymi zagadkami. Obchodziliśmy ” Urodziny Marchewki” podczas którego obecna była nasza szefowa kuchni. Pani Agatka zademonstrowała nam sposób powstania surówki i soku jabłkowo-marchewkowego. Opowiedziała o wartościach zdrowotnych marchewki i jabłka zapraszając, tym samym do ich degustacji. Podczas wycieczki na stragan owocowo-warzywny trzylatki rozpoznawały  nazwy i wygląd popularnych oraz mniej znanych warzyw i owoców. Oprócz tego „Żabki” wykonywały różnorodne prace plastyczne związane z "Jesiennymi darami z sadu i ogrodu". Z zapałem lepiły, wyklejały, rysowały, malowały, stemplowały ulubione smakołyki. Podczas zabaw matematycznych dzieci tworzyły zbiory ze zgromadzonych okazów, porównywały wielkości, przeliczały, klasyfikowały wg. różnych cech. Chętnie bawiły się  przy piosence „Urodziny marchewki” ".  Poprzez zabawy ruchowe: "Sałatka owocowa", "Sałatka warzywna" ćwiczyły refleks, uwagę, utrwalały poznane słownictwo i doskonaliły percepcję słuchową.

 Zrealizowane działania edukacyjne miały na celu rozwijanie nawyków zdrowego żywienia oraz zrozumienie znaczenia owoców i warzyw dla zachowania zdrowia.

Teresa Mynarczyk

„Pomysł na zdrowie” w grupie III ”Żabek”

Utworzono dnia 16.10.2023, 17:45

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny