Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Spotkanie z muzyką” w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”- w grupie „Sówek” i „Cytrynek”- 15 01.2024

Utworzono dnia 15.01.2024

Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka, jest również naturalnym sposobem pokazywania swoich uczuć i emocji. Jej słuchanie rozwija wrażliwość, natomiast gra na instrumencie muzycznym ma duży wpływ na rozwój zdolności i osobowości dziecka.

15 stycznia grupa „Sówek i „Cytrynek” uczestniczyła w spotkaniu muzycznym z zespołem „Bukowiacy”, które odbyło się MOK Bukowno. Spotkanie prowadził Pan Tadeusz Kańczuga, muzyk, grający na akordeonie.

Celem spotkania było rozbudzenie zamiłowania do muzykowania indywidualnego lub zespołowego, stwarzanie warunków do rozwoju wyobraźni muzycznej i ruchowej poprzez bezpośrednie i aktywne przeżycie, zapoznanie z budową i brzmieniem wybranych instrumentów muzycznych.

Dzieci poznały takie instrumenty jak gitara, akordeon, perkusja, pianino, trąbka, bango. Miały możliwość doświadczyć grania na wybranym instrumencie, co wyzwoliło wiele pozytywnych emocji. Przy akompaniamencie muzycznym dzieci zaśpiewały znane piosenki i kolędy.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, pełnej humoru atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

 

   E. Mosur, M. Olesińska

 

 

 

„Spotkanie z muzyką” w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”- w grupie „Sówek” i „Cytrynek”- 15 01.2024

Utworzono dnia 15.01.2024, 18:48

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny