Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Udział 5 -latków i 6-latków w 31 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Utworzono dnia 29.01.2023

31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 29 stycznia 2023r. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji fundacji WOŚP było hasło ,,Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich małych i dużych!”.

Każdego roku podczas kolejnych Finałów WOŚP nauczyciele i przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Bukownie oraz ich rodzice mobilizują swoje siły i aktywnie włączają się w działania na rzecz WOŚP – wspierają finansowo, przygotowują okolicznościowy występ artystyczny. W tym roku w imprezie towarzyszącej 31 Finałowi WOŚP Sztabu Bukowno wzięły udział starszaki z grup 5 i 6-latków. Dzieci zaprezentowały piękne tańce przygotowane specjalnie na tę okoliczność. Grupa XII ,,Biedronki’’ wykonała ,,Taniec z prezentami” do utworu Jingle Bella Hamsterdance. Grupa VI ,,Skrzaty” zaprezentowała taniec do utworu ,,Waltz of Love” Eugena Dogi. Grupa VII ,,Serduszka” wykonała taniec do piosenki ,,Kawiarenki” Ireny Jarockiej. Grupa VIII ,,Cytrynki” zaprezentowała ,,Taniec z serduszkami”. Grupa IX ,,Kwiatuszki” wykonała ,,Taniec Piratów” a Grupa X ,,Biedronki” przedstawiła taniec do piosenki ,,Chihuahua”. Poszczególne tańce przygotowały ze swoimi wychowankami nauczycielki Tatiana Pośpiech, Ewa Półtorak, Joanna Gut, Ewelina Mosur, Beata Szotek i Anna Tarasów.

Z doświadczenia wiemy, że zarówno dzieci jak i ich rodzice bardzo chętnie włączają się w różne akcje charytatywne organizowane w przedszkolu i poza nim, jak z powyższego wynika, dotyczy to również WOŚP. Włączanie przedszkolaków we wszelakie rodzaju akcje charytatywne niesie ze sobą ogromne walory edukacyjno-wychowawcze, działania o takim charakterze rozwijają sferę emocjonalno-społeczną dzieci, uczą empatii, odpowiedzialności, chęci niesienia pomocy innym oraz dostrzegania wartości takich zachowań.

Ewa Półtorak
Edyta Czarnota

GALERIE:

Grupa XII "Biedronki"

Grupa XII "Biedronki"

Grupa X ,,Biedronki"

Grupa X ,,Biedronki"

Grupa IX "Kwiatuszki"

Grupa IX "Kwiatuszki"

Grupa VIII ,,Cytrynki"

Grupa VIII ,,Cytrynki"

Grupa VII ,,Serduszka"

Grupa VII ,,Serduszka"

Grupa VI ,,Skrzaty"

Grupa VI ,,Skrzaty"

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny