Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Występ ,,Skrzatów” w Miejskim Ośrodku Kultury podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Otwartego w dniu 03.10.2023r.

Utworzono dnia 05.10.2023

Wtorkowe popołudnie 3 października było dla ,,Skrzatów” pełne emocji i wrażeń. Wszystko za sprawą występu artystycznego, który miał miejsce  podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Otwartego działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury        w Bukownie.

Prezentacja taneczna dzieci poprzedziła pierwszy w tym roku wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Otwartego, zatytułowany „Andaluzja nieoczywista”, który  wygłosił pan Marcin Cockiewicz, zastępca burmistrza Miasta Bukowno. ,,Skrzaty” zaprezentowały publiczności taniec nawiązujący do tematyki wykładu - hiszpańskie paso doble. Jak wiemy paso doble to niezwykle dynamiczny  i widowiskowy taniec, wymagający do perfekcji opanowania choreografii, techniki i umiejętności ekspresywnego wyrażania siebie i swoich emocji w tańcu. Myślę, że ,,Skrzaty” stanęły na wysokości zadania                     i perfekcyjnie zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, świadczą o tym gromkie brawa widzów podczas i po wykonaniu paso doble. Choreografię tańca dopełniły piękne hiszpańskie stroje.

  

W imieniu pani Edyty Skrzyniarz dyrektor MP i własnym, składam serdeczne podziękowanie za zaproszenie, za możliwość udziału w tym ważnym wydarzeniu kulturalnym miasta, za słodkości dla dzieci i słowa pełne uznania. Rodzicom ,,Skrzatów” dziękuję za obecność i pomoc w przygotowaniu dzieci do występu. To było bardzo ciekawe i emocjonujące doświadczenie dla mnie i dla moich wychowanków. Wspaniała fotorelacja z występu dzieci będzie po latach miłym wspomnieniem.

 

Ewa Półtorak

Fotorelacja z występu

Utworzono dnia 05.10.2023, 19:25

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny