Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XV OLIMPIADA SPORTOWA „OD PRZEDSZKOLAKA DO OLIMPIJCZYKA”

Utworzono dnia 21.04.2023

W hali sportowej MOSiR w Bukownie, dnia 21 kwietnia 2023r., odbyła się XV Olimpiada Sportowa pod hasłem „ Od przedszkolaka do olimpijczyka” zorganizowana przez Miejskie Przedszkole w Bukownie. Udział w olimpiadzie wzięło 10 przedszkoli z pobliskich miejscowości. Rywalizowało ze sobą dziesięć drużyn, które miało równe szanse. Zawodnicy startowali w pięciu konkurencjach zawierających ćwiczenia na równowagę, celność, szybkość i zwinność. Bardzo ważne były również umiejętności współpracy w zespole. Dzieci radziły sobie świetnie we wszystkich konkurencjach.

Zawody rozpoczęły się od powitania zaproszonych gości: przybyłych władz, sponsorów oraz rodziców kibicujących na trybunach. Przy„ Marszu Radeckiego” nastąpiła prezentacja przybyłych przedszkoli wraz z ich opiekunami i otwarcie Olimpiady przez organizatorów oraz Panią Dyrektor Miejskiego Przedszkola w Bukownie Edytę Skrzyniarz, która życzyła zawodnikom udanej zabawy. Kapitanowie drużyn wprowadzili flagę olimpijską, a reprezentant naszego przedszkola wraz ze swoimi rodzicami odpalili znicz olimpijski. Odśpiewany został Hymn Polski. Konkurencje sportowe były oceniane przez powołany skład sędziowski oraz wyznaczonych sekundantów do każdej konkurencji. Przerwy w zawodach umilały nam występy cheerleaderek z grupy „Skrzaty” oraz „Serduszka” z Miejskiego Przedszkola w Bukownie, a także słodki poczęstunek dla uczestników. Warto wspomnieć również o zorganizowanej zbiórce na rzecz  naszej koleżanki Kasi, która pracowała w naszym przedszkolu. Każda osoba mogła wpłacić pieniądze  do puszki małej wolontariuszki z grupy „Sówki”. Wszelkie wsparcie finansowe zostanie  przeznaczone na zakup protezy kończyny dolnej. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz puchary .Trzy zasłużone pierwsze miejsca dostały dodatkowo medale.

 

Gratulujemy Wszystkim Olimpijczykom oraz doceniamy aktywny doping publiczności!!!

 

 

Wyniki końcowe zawodów:

I. miejsce – Grupa „Bursztynki” z Miejskiego Przedszkola w Sławkowie.

II. miejsce - Grupa „Wiewiórki” z Przedszkola Sióstr Prezentek w Bukownie.

III. miejsce - Grupa „Sówki” z Przedszkola im. Barbórki w Bolesławiu.

IV. miejsce - Grupa „ Odkrywcy” z Miejskiego Przedszkola w Sławkowie.

V. miejsce - Grupa „Biedronki” z Miejskiego Przedszkola w Bukownie.

VI. miejsce - Grupa „ Cytrynki” z Miejskiego Przedszkola w Bukownie.

VII. miejsce - Grupa „ Kwiatuszki” z Miejskiego Przedszkola w Bukownie.

VIII. miejsce - Grupa „Rybki” z Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Krzykawie.

IX. miejsce - Grupa „Biedronki” z Miejskiego Przedszkola w Bukownie.

X. miejsce - Grupa „Żabki” z Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Podlipiu.

 

Organizatorzy: Adrianna Imielska, Magdalena Olesińska, Edyta Czarnota, Dorota Skubis, Patrycja Trzcionkowska, Paulina Rodak

 

 

XV OLIMPIADA SPORTOWA „OD PRZEDSZKOLAKA DO OLIMPIJCZYKA”

Utworzono dnia 27.04.2023, 06:18

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny