Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zajęcia edukacyjne „Wydobywamy piasek - działamy odpowiedzialnie” i konkurs plastyczny „Las i jego mieszkańcy w oczach przedszkolaków” – tworzenie makiety lasu.

Utworzono dnia 13.12.2023

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Gminę Bukowno z programu grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest  Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. już w grudniu w lasku na terenie przedszkola powstanie „Leśna ścieżka edukacyjna”.  

W Miejskim Przedszkolu w Bukownie przeprowadzane są działania współtowarzyszące temu wydarzeniu. W ostatnim czasie został zorganizowany konkurs plastyczny dla 4,5 i 6-latków „Las i jego mieszkańcy w oczach przedszkolaków”, który polegał na wykonaniu makiety lasu. Była to praca grupowa, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło  13.12.2023. Jury, w skład którego weszli przedstawiciele firmy Sibelco Poland Sp z o.o. oraz MP w Bukownie, najbardziej spodobała się praca dzieci z filii MP z ulicy Sławkowskiej oraz makieta grupy „Motylki”. Wszystkie prace wywarły na Jury duże wrażenie! Docenione zostały grupy: „Serduszka”, „Skrzaty”, „Cytrynki”, „Sówki”, Misie i Jeżyki. Wszystkie grupy, biorące udział w konkursie, otrzymały wspaniałe nagrody ufundowane przez firmę Sibelco oraz pamiątkowe dyplomy. Tego też dnia przedstawiciele tej firmy przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków, dotyczące wydobywania piasku oraz świadomego i odpowiedzialnego wykorzystania takich zasobów. Dla każdej kategorii wiekowej, przygotowane zostały zajęcia na ten sam temat, ale dostosowane treściowo i formą do toku rozumowania dziecka. Np. niektóre grupy otrzymały jeden przedmiot: worek, pudełko, słoik etc. z zawartością – niespodzianką i wspólnie z grupą próbowały odgadnąć, co było w środku, ale uwaga – z zamkniętymi oczami, polegając tylko na dotyku. Inne wiekowo grupy podchodziły do jednego pojemnika z piaskiem i dzieci na zmianę stawały się poszukiwaczami skarbów z zamkniętymi oczami. Później sprawdzano, czy każda grupa odkryła niespodziankę i dzielono się swoimi spostrzeżeniami. Następnie trwały poszukiwania ukrytej małej koparki. Przedszkolaki oglądały też film o tym, jak naprawdę wygląda wydobycie piasku i mogły utrwalić sobie swoją wiedzę: piasek jest prawie wszędzie, po wydobyciu piasku las jest znowu lasem, w przyrodzie i gospodarce musi być równowaga. Dzieci wspólnie tworzyły też obraz pod tytułem „W przyrodzie musi być równowaga”. To była świetna zabawa i edukacja przeprowadzona w doskonałej formie!

„Leśna ścieżka edukacyjna” - Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu z Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A.

Joanna Gut

Sponsor działań proekologicznych

Miejskiego Przedszkola w Bukownie

Firma SIBELCO POLAND SP. Z O.O.

Zajęcia edukacyjne „Wydobywamy piasek - działamy odpowiedzialnie” i konkurs plastyczny „Las i jego mieszkańcy w oczach przedszkolaków” – tworzenie makiety lasu.

Utworzono dnia 22.12.2023, 16:40

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny